Akt oskarżenia przeciw byłemu prezydentowi Wałbrzycha

kruczkowski

kruczkowskiProkurator Rejonowy w Wałbrzychu skierował akt oskarżenia przeciwko byłemu prezydentowi Wałbrzycha Piotrowi Kruczkowskiemu, zarzucając mu przekroczenie uprawnień w okresie pełnienia funkcji prezydenta miasta w związku z powołaniem do pełnienia funkcji członków Rad Nadzorczych spółek komunalnych czterech osób wbrew obowiązującym przepisom i działanie tym na szkodę interesu społecznego.

Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu skierował akt oskarżenia przeciwko byłemu prezydentowi Wałbrzycha Piotrowi Kruczkowskiemu, zarzucając mu przekroczenie uprawnień w okresie pełnienia funkcji prezydenta miasta w związku z powołaniem do pełnienia funkcji członków Rad Nadzorczych spółek komunalnych czterech osób wbrew obowiązującym przepisom i działanie tym na szkodę interesu społecznego.kruczkowski

W wyniku przeprowadzonego śledztwa prokurator ustalił, że w okresie od 28 lutego 2008 r. do końca kwietnia 2008 r. oraz w listopadzie 2007 r. Piotr Kruczkowski przekroczył swoje uprawnienia w ten sposób, że wbrew obowiązującym przepisom prawa powołał cztery osoby do pełnienia funkcji członków rad nadzorczych spółek komunalnych: Aqua-Zdrój sp. z o.o., Miejski Zakład Usług Komunalnych sp. z o.o. oraz Miejski Zarząd Budynków sp. z o.o., które w chwili powołania pozostawały za wynagrodzeniem członkami rad nadzorczych innych spółek komunalnych Gminy Wałbrzych, a które przed powołaniem nie złożyły wymaganych oświadczeń o braku przeszkód prawnych do pełnienia powierzonych funkcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *