Akt oskarżenia po pożarze fabryki

ddzpozar

ddzpozarDzierżoniowska Prokuratura Rejonowa 28 grudnia skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie pożaru fabryki pelletu w Bielawie. 63-letni Henryk D., mieszkaniec Niemczy został oskarżony o to, że 28 września 2012 roku nieumyślnie sprowadził zagrożenie przeciwko mieniu w wielkich rozmiarach.

Dzierżoniowska Prokuratura Rejonowa 28 grudnia skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie pożaru fabryki pelletu w Bielawie. 63-letni Henryk D., mieszkaniec Niemczy został oskarżony o to, że 28 września 2012 roku nieumyślnie sprowadził zagrożenie przeciwko mieniu w wielkich rozmiarach.ddzpozar
Zapaliła się wówczas hala o powierzchni 5 tys. m2, w środku znajdowało się 2 tysiące ton słomy. W akcji gaśniczej brało udział dwadzieścia jednostek straży pożarnej z z całego województwa. Udało się uratować część hali, w której znajdowały się maszyny.

Jak doszło do pożaru? Podczas zleconych przez właścicieli firmy Adex prac dekarskich Henryk D. nieostrożnie obchodził się z palnikiem służącym do podgrzewania papy, czym spowodował zaprószenie ognia, a w kosekwencji ogromny pożar. Hale magazynowe po byłym Bielteksie uległy spaleniu. Henryk D., obecnie na emeryturze, podjął się tych prac w ramach umowy – zlecenia za kwotę 500 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *