Akrobaci chcą oddać historyczny herb piłkarzom

W tym tygodniu do władz piłkarskiej Polonii-Stali Świdnica wpłynie pismo o bezpłatnym udostępnieniu logo Polonii. To pomysł sekcji akrobatyki sportowej i jej nowego prezesa Piotra Szczygieł. Darczyńcy stawiają jednak twardy warunek…

 

W tym tygodniu do władz piłkarskiej Polonii-Stali Świdnica wpłynie pismo o bezpłatnym udostępnieniu logo Polonii. To pomysł sekcji akrobatyki sportowej i jej nowego prezesa Piotra Szczygieł. Darczyńcy stawiają jednak twardy warunek…

Nazwa Polonia-Stal i wzorowane na historycznym pierwowzorze logo z napisem Polonia-Stal jest dla części środowiska kibiców sporym problemem. Najgłośniej dają temu wyraz szalikowcy, którzy od lat domagają się powrotu nazwy Polonia i rezygnacji z dopiętych do niej członów. Najpierw była to Sparta, a obecnie Stal. Niespodziewanie do dyskusji włączyli się działacze związani ze świdnicką akrobatyką sportową, formalnie ostatniej sekcji MKS Polonia Świdnica.

Jesteśmy właścicielami logo MKS Polonia Świdnica. Osobiście nie podoba mi się to przekształcenie herbu, którym Polonia-Stal się posługuje. To tak jak zmieniać herb Barcelony. Żal mi też kibiców, którzy przychodzą na mecze i śpiewają „Jest Polonia, nie ma Stali”. Taka sytuacja jest bez sensu, dlatego złożymy prezesowi Dariuszowi Stachurskiemu propozycję bezpłatnego wykorzystywania logo Polonii – mówi Piotr Szczygieł, prezes Polonii – obecnie jednosekcyjnego klubu. Były świetny akrobata zastrzega jednocześnie, że te działania nie mają na celu ingerowania w działalność Polonii-Stali.

Podobnego zdania jest Andrzej Bytniewski, były już prezes akrobatycznej Polonii. – W tym roku obchodzimy 70-lecie Polonii. Powstała w 1946 roku sekcja piłkarska była pierwsza w klubie. Spotkałem się z wieloma osobami i głosami, które żałują, że obecnie pod szyldem Polonia pozostała tylko akrobatyka.

Prezes Polonii-Stali Dariusz Stachurski nie kryje zaskoczenia pomysłem o udostępnieniu loga. Podkreśla, że aktualne logo Polonii-Stali związane jest faktem, że w dokumentach, w tym Krajowym Rejestrze Sądowym sekcja piłkarska występuje pod nazwą Polonia-Stal. Do tematu pochodzi ostrożnie. – Zobaczymy to pismo i zastanowimy się – mówi i dodaje: Jestem jednak zaskoczony ta propozycją. Ostatnio wielokrotnie spotykałem się z Piotrem Szczygłem przy okazji jubileuszu 70-lecia. Ani razu nie wspominał o takim pomyśle.

(ramone)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *