Akcja „Śniadanie daje moc”

Dnia 6 listopada 2015 r. nasza klasa wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”. Przygotowania do tego dnia poprzedzone były różnymi ciekawymi zajęciami dotyczącymi zdrowego odżywiania.

Śniadanie daje moc 3

Przed przystąpieniem do oficjalnego śniadania obejrzeliśmy film pt. „Wiem co jem”. Następnie, wspólnie z koleżankami i kolegami z klasy II a, przy ogromnym wsparciu rodziców, przystąpiliśmy do przygotowania śniadania. Na półmiskach pojawiły się łódki z jajek i żółtego, kolorowe kanapki, owocowe szaszłyki. Na pięknie nakrytych stołach, które sami przygotowaliśmy, pojawiły się również owoce i domowe ciasta. Postanowiliśmy, że uczniowie klas starszych również powinni odczuć, że śniadanie daje moc. Wobec tego w hasłem reklamowym i stołem pełnym pyszności wyszliśmy na korytarz szkolny, gdzie każdy pracownik i uczeń naszej szkoły mógł się posilić. W tym dniu na korytarzu szkolnym pojawiły się wykonane przez nas gazetki dotyczące zdrowego odżywiania.

Chcieliśmy opowiedzieć o przygotowaniu i przeprowadzeniu przez nas akcji „Śniadanie daje moc” z kilku względów. Po pierwsze był to wspaniały dzień, podczas którego miło spędziliśmy czas oraz mieliśmy okazję uczyć się współpracować z innymi uczniami. Po drugie wszyscy mogliśmy pokazać, że nie boimy się działać i umiemy realizować postawione sobie zadania. Udowodniliśmy, że jesteśmy samodzielni. Kolejny argument to fakt, że mieliśmy okazję poznać nowe smaki, przełamać niechęć do niektórych produktów. Wzbogaciliśmy i to w dużym stopniu naszą wiedzę na temat racjonalnego odżywiania. Teraz wiemy, że śniadanie daje siłę, energię i moc do nauki i zabawy. Był to z pewnością dla nas wszystkich niezapomniany i wyjątkowy dzień. Inny od wszystkich. Byliśmy gospodarzami i uczestnikami zaplanowanej akcji. To doświadczenie na całe życie.

Uczniowie klasy II b ze Szkoły Podstawowej nr 315 im. Jana Pawła II w Świdnicy, której opiekunem jest Małgorzata Kozakow.

Śniadanie daje moc 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *