Akcja Podwórko – finał projektu

Już dzisiaj, 30 września w godzinach 16:00 – 19:00 zapraszamy wszystkich świdniczan, a zwłaszcza dzieci, na finał projektu Akcja Podwórko 2016. W programie wernisaż wystawy poprojektowej oraz Sztukokartony – bezpłatne warsztaty dla najmłodszych.  – Będzie nam bardzo miło podzielić się z Państwem wrażeniami z tegorocznej, pierwszej edycji projektu – mówią organizatorzy.

PODWORKO_1

Akcja podwórko to projekt po raz pierwszy realizowany w roku 2016. W ramach projektu mieszkańcy dwóch świdnickich podwórek, z pomocą zaproszonych przez nich projektantów/artystów/animatorów – odmienili ich oblicze! Naszym celem jest promowanie dobrych praktyk w zakresie rewitalizacji, zarówno tej infrastrukturalnej, jak i społecznej.

Chcemy aby zmiany w fizjonomii miasta przestały być odbierane jako domena urzędników i konserwatorów zabytków, jako aktywność mająca jedynie uatrakcyjnić miasto w oczach turysty. Naszym zadaniem jest pokazanie świdniczanom, że rewitalizacja przebiega dla nich i ma na celu poprawę jakości ich życia. Po konsultacjach przeprowadzonych z mieszkańcami podwórek przeprowadziliśmy otwarty, o0gólnopolski nabór pomysłów na realizację projektu podwórkowego. O wyborze projektu zdecydowali sami mieszkańcy. Wybrane projekty zostały zrealizowane w sierpniu, przy och aktywnym zaangażowaniu.

Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Carpe Diem.
Projekt jest współfinansowany przez Gminę Miasto Świdnica. Dodatkowo sponsorem projektu jest Farma Miejska w Świdnicy.
Partnerami projektu są Świdnicki Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie SZTUKiSZUM oraz Fundacja Teatr Bezdomny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *