Akcja „Niebezpieczne promile”

Problemu nietrzeźwości na drogach nie da się niestety całkowicie wyeliminować, jednak dzięki prowadzonym cyklicznie działaniom policyjnym, można go znacząco zmniejszyć. W tym celu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy od rana uczestniczą w wojewódzkich działaniach pn. „Niebezpieczne Promile”.

Pijani kierowcy stanowią jedno z największych zagrożeń bezpieczeństwa na drogach. Jadąc pod wpływem alkoholu nie myślą o tym, że mogą kogoś zabić, ani jak wysoka kara im za to grozi.

Każdego dnia media donoszą o kolejnym pijanym kierującym, który kogoś potrącił, uciekał Policji czy spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Coraz częściej dotyczy to kierowców zawodowych wykonujących przewozy osób lub rzeczy.

– Dzisiejsze działania funkcjonariuszy są prowadzone w szczególności na drogach krajowych – głównych ciągach komunikacyjnych. Policjanci przebadają maksymalną liczbę kierujących pod kątem zawartości alkoholu i narkotyków. Zwrócą również uwagę na przestrzeganie przepisów dotyczących stosowania pasów bezpieczeństwa – informuje nadkom. Robert Topolski, specjalista Wydziału Prewencji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *