Piłkarze ręczni z ZSBE z brązem!

Zespół Szkół Budowlano-Elektrycznych z zawodnikami ŚKPR-u Świdnica w składzie wywalczył trzecie miejsce w finale dolnośląskim Mistrzostw Szkół Średnich w piłce ręcznej. Mistrzem regionu została oparta na świeżo upieczonych mistrzach Polski juniorów z Siódemki Miedzi Legnica drużyna z ZSTiO Legnica.

Finał dolnośląski w poniedziałek, 8 kwietnia odbył się w Legnicy. Świdniczanie nie mieli szczęscia w losowaniu trafiając na faworyzowanych gospodarzy. Po przegranej w tym meczu pozostała walka o brązowy medal. W małym finale ZSB-E pokonał Zespół Szkół Mechanicznych z Bolesławca i zapewnił sobie brązowy medal. W finale legniczanie pokonali SMS Junior Wrocław.

Przypomnijmy, że id września 2016 roku w ZSB-E działa Międzyoddziałowa Klasa Sportowa. To efekt starań klubu o stworzenie klasy sportowej na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej. Projekt nigdy jednak nie zostałby zrealizowany, gdyby nie niezwykła przychylność dyrekcji i grona pedagogicznego ZSB-E do sportu, a piłki ręcznej w szczególności.

Skład ZSBE Świdnica: Rafał Wiszniowski, Wojciech Jabłoński, Wojciech Fluder Jan Lepka, Adam Chmiel, Rafał Kulon, Jakub Pietraszek, Karol Kozak, Maciej Mleko, Sebastian Borowski, Dawid Pęczar, Tomasz Kamiński, Maciej Fiłonowicz, Kamil Stadnik, Norbert Bal, Bartłomiej Łach, Wojciech Kryśpiak

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *