Boks w Galerii Świdnickiej

Zbliża się jedenasta edycja Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego organizowanego przez Stowarzyszenie Boks Polonia Świdnica. Impreza poświęcona pamięci Wiesława Rudkowskiego odbędzie się 30 września i 1 października w Galerii Świdnickiej. Oprócz emocji sportowych nie zabraknie akcentów artystycznych i charytatywnych. Środowisko bokserów wspomoże rehabilitację i leczenie 32-letniego świdniczanina Artura Klai.

– W zawodach wystartuje około 100 zawodników i zawodniczek z Polski, Anglii, Włoch, Ukrainy, Niemiec i Czech. Planujemy przeprowadzenie walk we wszystkich kategoriach wiekowych, również seniorów. W ringu pojawią się też panie – zapowiada Ryszard Pycz, prezes bokserskiej Polonii.

W części artystycznej zaprezentują się między innymi akrobaci świdnickiej Polonii i grupa taneczna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Świdnicy.

Wstęp na zawody jest wolny.

W trakcie turnieju odbywać się będą licytacje pamiątek sportowych Mariana Kasprzyka – mistrza olimpijskiego w boksie, koszulki z autografem koszykarza Marcina Gortata, koszulki reprezentantów Polski w piłce nożnej, fototapety z Robertem Lewandowskim i wielu innych ciekawych pamiątek. Zebrane w ten sposób pieniądze zasilą konto Artura Klai, 32-letniego mieszkańca Świdnicy. Artur urodził się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Ma problemy z poruszaniem się, ale nie przeszkadza mu to w aktywnym i samodzielnym życiem.  – Cieszymy się, że środowisko bokserskie i kibice, którzy przyjdą na zawody będą mogli pomóc Arturowi – podkreśla Mariusz Kuc, trener młodych pięściarzy Polonii, a zarazem radny Rady Miejskiej w Świdnicy.

Jesteśmy zaszczyceni faktem, że kolejny raz turniej odbędzie się w naszym obiekcie – mówi Kamil Janicki, kierownik ds. marketingu z Galerii Świdnickiej. Przede wszystkim cieszymy się, że tym razem możemy wspólnie powalczyć o wsparcie dla Artura. To z jakim uporem walczy o zdrowie czyni go mistrzem wagi ciężkiej – dodaje  Kamil Janicki.

CO?, GDZIE?, KIEDY?

XI Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Wiesława Rudkowskiego

Galeria Świdnicka

 

Sobota, 30 września

godz. 15.00 – 19.00 – walki turniejowe

Niedziela, 1 października

godz. 10.00 – 14.00 – walki turniejowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *