„31” znów do likwidacji

31_szkoa

31_szkoaTego można było się spodziewać. Podczas najbliższej sesji wałbrzyscy radni mają podjąć uchwałę w sprawie zamiaru likwidacji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 31 im Gustawa Morcinka w Wałbrzychu.

Tego można było się spodziewać. Podczas najbliższej sesji wałbrzyscy radni mają podjąć uchwałę w sprawie zamiaru likwidacji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 31 im Gustawa Morcinka w Wałbrzychu.31_szkoa

To słynna placówka – miała być zlikwidowana już od września tego roku (razem z kilkoma innymi szkołami podstawowymi w mieście), ale z powodów błędów proceduralnych wojewoda dolnośląski unieważnił uchwałę radnych o jej likwidacji. Zamiast tego samorządowcy zdecydowali wówczas o przeniesieniu szkoły z dzielnicy Rusinowa do kompleksu szkół przy ul. 11 Listopada w Wałbrzychu – pomimo sprzeciwu rodziców dzieci, uczęszczających do „31”.

W efekcie SP 31 ma obecnie 55 uczniów, czyli mniej o 105 podopiecznych, których rodzice przenieśli do innych szkół.

– Dla mnie było wiadomo, że tak się skończy – mówi Paweł Orfin, rodzic byłego ucznia „31”, który angażował się w obronę placówki. – Nie wierzyłem w zapewnienia pani Dobrowolskiej i pana Szełemeja, którzy zapewniali, że to koniec likwidacji szkół w mieście. Jak się okazało –miałem rację. Z drugiej strony po tym, kiedy większość rodziców zabrała swoje dzieci z „31”, utrzymywanie tego sztucznego tworu w obecnym kształcie nie ma sensu.

Sesja rady zaplanowana jest na 20 grudnia na godz. 9.

FOT. KRZYSZTOF KOŁOWICZ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *