30 lat samorządu terytorialnego [WIDEO]

Dokładnie 30 lat temu, 27 maja 1990 roku odbyły się w Polsce pierwsze wybory samorządowe, zarządzone przez Tadeusza Morawieckiego, Prezesa Rady Ministrów. Dziś wszystkie samorządy świętują, składając sobie i swoim mieszkańcom życzenia. Wśród nich również Teresa Mazurek, wójt Gminy Świdnica.

Drodzy Mieszkańcy Gminy Świdnica, Szanowny Państwo. Mijające w tym roku 30 lat samorządu terytorialnego może być bez wątpienia powodem do dumy. Odrodzona samorządność to jeden z największych sukcesów naszych przemian. Uwolniła ona obywatelską energię i pozwoliła lokalnym wspólnotom współuczestniczyć i współdecydować w prawach publicznych. Bez rozwoju samorządności nie byłoby nowoczesnej, wolnej Polski .

To co możemy zaobserwować po upływie tych 30 lat to z pewnością wzrost liczby mieszkańców gminy Świdnica. Był on efektem przygotowania i przyjęcia planów zagospodarowania przestrzennego. Uwolniły się kolejne tereny mieszkaniowe, pojawiły się nowe domy. Wzrosły też wydatki inwestycyjne na mieszkańca z kwoty 64,31 zł w 1991 r. do kwoty 1130 zł. w roku 2020. Na przestrzeni tych ostatnich 30 lat nasze wsie wypiękniały, pojawiły się nowe drogi, chodniki, oświetlenie uliczne, wyremontowane zostały świetlice, szkoły, place zabaw, a straże pożarne zyskały nowoczesny sprzęt.

Bez radnych wszystkich kadencji, sołtysów, rad sołeckich, kół gospodyń, organizacji pozarządowych, strażaków, sportowców, pracowników urzędu i jednostek organizacyjnych nie byłoby rozwoju gminy Świdnica. Wszyscy mają mała cegiełkę którą włożyli w budowanie naszej małej Ojczyzny, jaką jest nasza gmina.

Serdecznie dziękuję za trud i wysiłek włożony na rzecz rozwoju naszej gminy. Życzę wszelkiej pomyślności oraz dalszych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym. Wspierajmy i brońmy samorządy bo warto. Choć czasy trudne to życzę miłego świętowania wszystkim Samorządowcom w Polsce.

Teresa Mazurek, Wójt Gminy Świdnica

1 thought on “30 lat samorządu terytorialnego [WIDEO]

  1. Co ze starą świetlicą w Gogołowie skoro wybudowano drugą Czyżby nadmiar pieniędzy do wykorzystania, a droga gminna z dziurami i zaniedbana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *