250 tys. zł na remonty gminnych szkół

250 tys. zł pochłoną remonty wakacyjne w placówkach oświatowych. Zostaną wykonane one we wszystkich obiektach z terenu gminy.

250 tys. zł pochłoną remonty wakacyjne w placówkach oświatowych. Zostaną wykonane one we wszystkich obiektach z terenu gminy.

 

W gminie Świdnica działa sześć szkół podstawowych, trzy gimnazja, dwa przedszkola i szkolne schronisko młodzieżowe. Gmina corocznie przeznacza znaczne środki finansowe na modernizacje, remonty oraz budowę nowoczesnych obiektów służących edukacji dzieci i młodzieży, a jednym z podstawowych zadań gminy w zakresie oświaty, jest podnoszenie standardów kształcenia – mówi Maria Jaworska, dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty.

Największy koszt w tym roku wyniesie wymiana tradycyjnego oświetlenia na energooszczędne. Ledy zyskają sale lekcyjne oraz sale gimnastyczne szkół w Bystrzycy Górnej, Pszennie, Witoszowie Dolnym. Ponadto we wszystkich placówkach oświatowych wymalowane zostaną klasy i pomieszczenia administracyjne.

W przypadku Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Pszennie to już tradycja, że do bieżących prac remontowych związanych z malowaniem sal włączają się rodzice dzieci uczęszczających do tej szkoły – podkreśla dyrektor GZO.

W Gimnazjum w Lutomi Dolnej trwają prace remontowe kotła wodnego i sieci wodnej, a w Szkole Podstawowej w Mokrzeszowie modernizacja toalet oraz ogrzewania gazowego. W Grodziszczu, Pszennie (szkoła podstawowa i gimnazjum) oraz w Witoszowie Dolnym pojawią się nowe podłogi z powierzchnią tarketową. Również na przedszkolaków w Pszennie od września czekać będą odświeżone sale dydaktyczne, a w Witoszowie nowe pomieszczenia dostosowane do wymagań sanitarnych i przeciwpożarowych.

Oprac. mm

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *