25-lecie Społecznej Szkoły Podstawowej

Nagrody, podziękowania, wyróżnienia i artystyczne atrakcje – tak wyglądała gala jubileuszowa 25-lecia Społecznej Szkoły Podstawowej w Świdnicy.

Jubileusz odbył się 12 czerwca w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. Spotkanie rozpoczął film w wersji LipDub, w którym „oprowadzono” uczestników uroczystości po szkole przy ul. Mickiewicza.

Szanownych gości przywitał dyrektor Społecznej Szkoły Podstawowej w Świdnicy Jacek Urbański. Przedstawił historię i specyfikę placówki w regionie. Na scenie głos zabrali zaproszeni goście z miasta i powiatu, a także prezes zarządu Fundacji „Naszej Szkole” Arkadiusz Szulikowski. Na widowni zasiadali byli dyrektorzy, fundatorzy i założyciele szkoły, a także dawni i obecni nauczyciele oraz rodzice i uczniowie.

To właśnie ci ostatni zabrali później widzów w kosmiczną podróż. Droga prowadziła ze wszechświata przez układ słoneczny, Ziemię wprost do Świdnicy i Społecznej Szkoły. Na scenie panowała przez dłuższy czas ciemność i gra aktorska za pomocą kinetycznej sztuki świateł. Dominował ruch i muzyka. Wszystko przeplatał humor, taniec oraz śpiew uczniów szkoły.

Jubileusz był okazją do podsumowania 25 lat Społecznej Szkoły oraz pokazania jej wyjątkowości na terenie miasta i powiatu świdnickiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *