25 lat wymiany młodzieży

Od ćwierć wieku uczniowie I LO w Świdnicy mają możliwość przyjmowania do swoich domów rówieśników z partnerskich szkół – Wieland i Pestalozi Gymnasium z Biberach.

wymiana polsko-niemiecka

Do tej pory w wymianie szkolnej wzięło udział ponad 800 uczniów z Polski i Niemiec. Jest to zawsze ciekawa przygoda, a wyjątkowe programy i wspólne przedsięwzięcia (m.in. gotowanie, śpiewanie, malowanie) przyczyniają się do nawiązywania wieloletnich przyjaźni.

W Niemczech przyciąga zawsze wizyta na Oktoberfest w stolicy Bawarii – Monachium, katedra w Ulm z najwyższą wieżą kościelną świata czy rejs po Jeziorze Bodeńskim. U nas zachwyca Wrocław ze swoimi zabytkami, Góry Stołowe z niezwykłymi formami skalnymi czy świątynia Wang w Karpaczu.

Tegoroczny wyjazd do Biberach był wyjątkowy. Z okazji 25-lecia wymiany uczniowie i nauczyciele z obu miast zostali zaproszeni przez burmistrza Norberta Zeidlera do miejskiego ratusza, gdzie organizatorka wymiany Bożena Furmankiewicz otrzymała, w podziękowaniu za wieloletni trud, pierścień miasta, z życzeniami wspaniałych kolejnych 25 lat. Niech ta polsko-niemiecka przyjaźń trwa!

P.S. Dziękujemy Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży za wieloletnie finansowe wsparcie, bez którego trudno byłoby zorganizować tak udane spotkania.

I LO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *