22-latka fałszowała pieniądze na domowej drukarce

policjaDzierżoniowscy policjanci w środę 3 października zatrzymali 22-letnią kobietę, która dwa tygodnie wcześniej za podrobione przez siebie banknoty o nominałach 50 i 10 zł kupiła telefon komórkowy. Teraz za fałszowanie pieniędzy grozi jej kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od pięciu lat, a nawet kara 25 lat pozbawienia wolności.

 

Dzierżoniowscy policjanci w środę 3 października zatrzymali 22-letnią kobietę, która dwa tygodnie wcześniej za podrobione przez siebie banknoty o nominałach 50 i 10 zł kupiła telefon komórkowy. Teraz za fałszowanie pieniędzy grozi jej kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od pięciu lat, a nawet kara 25 lat pozbawienia wolności.policja

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie 3 października zatrzymali 22-letnią mieszkankę powiatu dzierżoniowskiego, podejrzaną o fałszowanie pieniędzy oraz wprowadzania ich do obiegu. Cała sprawa zaczęła się 22 września. Wtedy dzierżoniowscy policjanci zostali powiadomieni przez 18-letnią kobietę, że dzień wcześniej została oszukana przez nieznaną jej kobietę przy sprzedaży telefonu komórkowego.

Jak wynikało z relacji pokrzywdzonej na jednym z portali wystawiła do  sprzedaży telefon komórkowy. W niedługim czasie skontaktowała się z nią kobieta, która była zainteresowana zakupem tego telefonu. Została uzgodniona kwota sprzedaży na 350 zł. Obie kobiety umówiły się późnym wieczorem pod jednym z dzierżoniowskich marketów celem zakończenia transakcji. Tam sprawczyni przekazała pieniądze w umówionej kwocie otrzymując telefon komórkowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *