Wiosenne Spotkania Teatralne (FOTO)

Wychowankowie szkół z Zakładu Poprawczego w Świdnicy w ramach programu wychowawczego „Jestem potrzebny” każdego roku w marcu przygotowują przedstawienie teatrzyku kukiełkowego „Karton Teatr” i potem odbywają tournée po okolicznych placówkach dla dzieci. Po premierze, która odbyła się w ubiegłą niedzielę podczas wywiadówki dla rodziców, spektakl obejrzały już dzieci z Domu Dziecka w Wałbrzychu oraz uczniowie i przedszkolaki z Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy. 

DSCF2223

Wiosenne Spotkania Teatralne odbywają się już od 2004 r. Opiekunami teatrzyku są dyrektor szkół Wojciech Frankowicz i nauczycielka Grażyna Frankowicz.

W tym roku w programie znalazły się bajki:

– Aleksandra Puszkina „Bajka o rybaku i rybce”,

– Ewy Szelburg Zarembiny „Bajka o gęsim jaju, raku Nieboraku, kogucie Piejaku, kaczce Kwaczce, kocie Mruczku i o psie Kruczku”,

– Juliana Tuwima „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”.

W kolejnych dniach teatrzyk odwiedzi jeszcze  Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci w Świebodzicach, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Mokrzeszowie oraz przedszkolaków i uczniów w Bibliotece Gminnej  w Pszennie.

Wiosenne Spotkania Teatralne przynoszą wiele radości dzieciom, a chłopcom z Poprawczaka dają satysfakcję i pozwalają poczuć się potrzebnym – mówi nauczycielka Grażyna Frankowicz.

fot. nadesłane

DSCF2223 DSCF2270 DSCF2300 DSCF2317 DSCF2318 DSCF2319

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *