Piękni, młodzi, utalentowani

Niesamowity koncert w wykonaniu polskiej i niemieckiej młodzieży, podsumował kilkumiesięczny projekt, realizowany przez Miejski Dom Kultury oraz podobną instytucję w Lipsku pod patronatem fundacji Erinnerung Verantwortung Zukunft oraz Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Utalentowani wokaliści, muzycy i tancerze zaprezentowali pełny profesjonalizm, ogromny entuzjazm i naprawdę wysoki poziom.

Swiebodzice koncert

Chodzi o projekt Songs about life, który realizowany był przez świebodzicki MDK i jego odpowiednik w Lipsku. We wrześniu grupa młodych świebodziczan gościła przez kilka dni u zachodnich sąsiadów, gdzie nagrali płytę – a 7 lutego grupa młodzieży z Niemiec przyjechała do nas. W piątek, 12 lutego, w Hotelu Księżyc uczestnicy projektu zaprezentowali fantastyczny, międzynarodowy performance pełen muzyki na żywo, tańca i śpiewu.

Na scenie wystąpili młodzi artyści z Niemiec, Rosji i Wietnamu oraz nasza młodzież. Gośćmi wydarzenia byli Wiktor i Bartosz Wawrzkowicz, Max Mazurek i Ada Piasecka – instruktorzy z MDK oraz Ian Cox, angielski wokalista i muzyk.
Wydarzenie poprowadziły wspólnie: Agnieszka Gielata, dyrektor MDK oraz Jolanta Drywa, opiekunka projektu po stronie niemieckiej. Na widowni zasiedli rodzice utalentowanych młodych ludzi oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Świebodzicach Łukasz Kwadrans, który wszystkim uczestnikom projektu złożył gratulacje a gościom przekazał upominki, przygotowane przez Urząd Miejski w Świebodzicach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *