Dekoria zaskoczyła cały Dolny Śląsk

Do sukcesów młodzieżowych zespołów dziewcząt z MKS-u Świdnica zdążyliśmy się już przyzwyczaić, a hurtowo zdobywane medale mistrzostw Dolnego Śląska i gra na szczeblu centralnym to chleb powszedni. Ale na bohaterów tego sezonu niespodziewanie wyrastają chłopcy z drużyny kadetów UKS-u Dekorii Świdnica.

dekoria

Ekipa trenera Piotra Goduli z kompletem szesnastu zwycięstw i zaledwie pięcioma straconymi setami, w cuglach wygrała rundę zasadniczą i myślami jest już przy ćwierćfinałach mistrzostw Polski. O rozstawienie do tej fazy młodzi świdniczanie powalczą w lutym. Na turnieju w Świdnicy zagrają z KS-em Milicz i wzmocnioną dwoma graczami z SMS-u Spała Gwardią Wrocław. Jeśli Dekoria okaże się najlepsza, to od 18 do 20 marca będzie gospodarzem jednego z turniejów ćwierćfinałowych MP.

Znakomity sezon Dekorii jest dużym zaskoczeniem, nawet dla trenera Piotra Goduli. Szkoleniowiec przypomina, że pół roku temu zespół opuściło dwóch kluczowych zawodników: Maciej Kurnicki i Aleksander Rataj. Pierwszy wyjechał grać w siatkówkę do Częstochowy, drugiego wypatrzyli i zaprosili do siebie trenerzy z Jastrzębia. – Z Kudowy doszedł do nas Michał Jagiełlo. Pozostali zawodnicy, którzy zostali w drużynie zrobili olbrzymie postępy, odblokowali się – tłumaczy Godula. – W tym sezonie kluczowe okazały się mecze z Gwardią. Dwa zwycięstwa odniesione w krótkim czasie napędziły chłopaków i sprawiły, że rywale zaczęli czuć przed nami duży respekt.

Siatkarski Dolny Śląsk jest pod wrażeniem nie tylko wyników kadetów Dekorii, ale też stylu ich gry. – Mam stosunkowo niski skład, dlatego postawiłem na szybką kombinacyjną grę. Rozgrywający musi maksymalnie przyspieszać, żeby gubić blok i ułatwić zadanie atakującym – tłumaczy swoją filozofię siatkówki Godula.

Siłą Dekorii jest też kolektyw. Oczywiście zespół ma swoich liderów: przyjmujących Filipa Slatana i Jakuba Popławskiego, atakującego Michała Jagiełłę i rozgrywającego Grzegorza Radziwiłko, ale sukcesów nie byłoby bez reszty zawodników, którzy znakomicie uzupełniają trzon drużyny. Podbudowani ostatnimi sukcesami siatkarze Dekorii ostrzą zęby na rywalizację z rywalami z Polski. – Wierzę, że stać nas nawet na finał – zapewnia Godula, ale jednocześnie nieco tonuje nastroje. – W marcu jedziemy na bardzo mocny turniej do Łeby. Zagrają tam praktycznie same najlepsze zespoły z Polski. Ten występ pokaże nam, w którym jesteśmy miejscu – mówi.

(ram)

Liga kadetów

Liga kadetów. 18. kolejka (23.01): Spartakus Jawor – Dekoria Świdnica 2:3, AKS Strzegom – KS Milicz 0:3, Cuprum Lubin – Victoria PWSZ Wałbrzych 3:1. Mecz BTS Elektros Bolesławiec – Ziemia Milicka Milicz został przełożony. Gwardia Wrocław pauzowała

Dekoria Świdnica 16 47 48:5

KS Milicz 16 37 38:18

Gwardia Wrocław 15 32 37:19

Spartakus Jawor 16 22 31:32

Cuprum Lubin 15 22 27:29

Victoria PWSZ Wałbrzych 16 20 28:31

Ziemia Milicka Milicz 15 20 27:31

BTS Elektros Bolesławiec 15 9 13:40

AKS Strzegom 16 1 4:48

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *