15 lat minęło (FOTO)

gim

gimGimnazjum nr 2 z oddziałami integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków w Świdnicy świętowało jubileusz 15-lecia powstania szkoły. Były kwiaty, gratulacje, podziękowania, niekończące się przemówienia, a na zakończenie wielki bal absolwentów.

Gimnazjum nr 2 z oddziałami integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków w Świdnicy świętowało jubileusz 15-lecia powstania szkoły. Były kwiaty, gratulacje, podziękowania, niekończące się przemówienia, a na zakończenie wielki bal absolwentów.

gim

 

Część oficjalna uroczystości odbyła się w piątek, 13 lutego w piętnastą rocznicę powstania szkoły i w piątą rocznicę nadania patrona.

Wśród zaproszonych gości byli samorządowcy, posłowie, duchowieństwo, przedstawiciele oświaty, radni, dyrektorzy świdnickich szkół, byli i obecni nauczyciele szkoły oraz brać uczniowska. Dyrektor szkoły nie kryła wzruszenia. – Dzięki jubileuszom pojawiają się takie momenty, kiedy wspominamy to, co minęło. Dziś wspomnimy 15 lat. Mogłabym o tym mówić bardzo długo, bo od początku jestem związana z tą szkołą, ale ciężko to wyrazić w kilku słowach. Zbyt wiele osób, chwil, zdarzeń, emocji i wzruszeń – mówiła Alicja Matysik i przystąpiła do podziękowań: – Dziękuję panu Kazimierzowi Bełzowi i pani Ewie Hołdowańskiej, moim poprzednikom na stanowisku dyrektora, wszystkich nauczycielom, koleżankom i kolegom, władzom miasta poprzednim i obecnym, pracownikom Delegatury Kuratorium Oświaty w Wałbrzychu, dyrektorom wszystkich placówek oświatowych w Świdnicy, pracownikom administracji i obsługi, uczniom i absolwentom naszej szkoły oraz ich rodzicom i opiekunom. Dziękuję wszystkim za każdy dzień.

Najważniejszym wydarzeniem uroczystości była wielka gala, podczas której wręczono statuetki w dziewięciu kategoriach oraz przypomniano najważniejsze wydarzenia historii gimnazjum. Nie zabrakło również pokazów szkolnych talentów, występów artystycznych oraz poczęstunku.

(BFG), fot. Wiktor Bąkiewicz

{fcomment}

{gallery}galerie/150213gim{/gallery}

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *