11 milionów na szkolenia i kursy

Blisko 11 milionów złotych na kursy, szkolenia i studia będą mieć do dyspozycji w 2016 r. dolnośląscy pracodawcy. Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy już za kilka dni rusza ze specjalną kampanią informacyjną pod hasłem „Nie zamrażaj umysłu”.

KFS billboard

Krajowy Fundusz Szkoleniowy to specjalny limit finansowy przeznaczony dla pracodawców na wsparcie kadr. W 2015 r. pieniądze były adresowane do osób, które miały minimum 45 lat. Powiatowe Urzędy Pracy wykorzystają do końca roku ponad 10 mln zł limitu oraz ponad 2 mln zł z rezerwy.

W nowym roku fundusze z KFS będą jeszcze łatwiej dostępne, ponieważ skorzystać ze wsparcia będzie mogła jeszcze większa grupa pracodawców i ich pracowników. Pieniądze zostaną przeznaczone dla wszystkich zainteresowanych szkoleniami w swojej branży, ze szczególnym uwzględnieniem osób młodych oraz pracowników z długim stażem – zapowiada Ewa Grzebieniak, wicedyrektor DWUP i dodaje: – To szczególnie ważne narzędzie na rynku pracy, ponieważ w obecnych czasach nie ma takiej placówki edukacyjnej, która daje umiejętności i pewność zatrudnienia na całe życie. W tym pomaga właśnie Krajowy Fundusz Szkoleniowy.

Krajowy Fundusz Szkoleniowy to część Funduszu Pracy, która jest przeznaczona na dofinansowanie kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców – kursów, szkoleń, studiów podyplomowych itp. Według założeń KFS ma pomóc zapobiegać utracie pracy w związku ze zmianą oczekiwań pracodawców co do kompetencji pracowników.

O środki do powiatowych urzędów pracy może wystąpić każdy pracodawca, który sam wybiera instytucję szkoleniową. Może na ten cel otrzymać dofinansowanie w wysokości 80 proc. kosztów szkolenia, albo nawet 100 proc., jeśli dotyczy to mikroprzedsiębiorstw.

Dolny Śląsk w 2016 roku będzie miał do dyspozycji 10,88 mln zł. Jeszcze przez kilka dni powiatowe urzędy pracy będą składać do DWUP swoje wnioski, które zostaną uwzględnione przy podziale tej puli.

Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy od dwóch lat zachęca pracodawców do skorzystania ze specjalnego funduszu na rozwój kadr. Wkrótce rusza kampania informacyjna w największych miastach województwa. W poniedziałek, 21 grudnia 60 bilbordów zawiśnie we Wrocławiu, Wałbrzychu, Jeleniej Górze i Legnicy. Przez miesiąc kampania będzie realizowana pod hasłem „Nie zamrażaj umysłu – płacimy za rozwój pracowników.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *