10 lat od Rekordu Guinnessa LO (FOTO)

07

07Po 10 latach, 14 lutego spotkali się ponownie w tej samej sali, w której w 2005 roku ustanowili nowy Rekord Guinnessa w kategorii „Najdłuższa lekcja świata”. Mowa o uczniach Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu, ówczesnym dyrektorze Zbigniewie Suchycie oraz nauczycielu jęz. polskiego Tomaszu Marczaku. Był to czas wspomnień i wzruszeń.


Po 10 latach, 14 lutego spotkali się ponownie w tej samej sali, w której w 2005 roku ustanowili nowy Rekord Guinnessa w kategorii „Najdłuższa lekcja świata”. Mowa o uczniach Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu, ówczesnym dyrektorze Zbigniewie Suchycie oraz nauczycielu jęz. polskiego Tomaszu Marczaku. Był to czas wspomnień i wzruszeń.

07

Nie wszyscy uczniowie dotarli na spotkanie, ponieważ przez dziesięć lat w ich życiu zaszły ogromne zmiany. Część z nich żyje dzisiaj w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Holandii, Hiszpanii, inni porozjeżdżali się po różnych zakątkach Polski, część pozostała w Strzegomiu i okolicach.  Niesamowite jest również to, że rekord licealistów do dnia dzisiejszego  nie został pobity.

15.02.2005 r., o godz. 10.00 wszystko się rozpoczęło. Była to świetna mobilizacja uczniów, nauczycieli, rodziców, przedstawicieli władz miasta i mieszkańców. Wydarzenie bardzo szybko podchwyciły też ogólnopolskie media, a „Teleexpress” codziennie informował o kolejnych etapach rekordu. Coś, co miało być feryjną zabawą, chęcią sprawdzenia swoich możliwości szybko się przerodziło w niezwykłą determinację i wolę dokonania czegoś nietuzinkowego, o czym będzie się z uśmiechem wspominało po latach. Licealiści, wraz ze swoim nauczycielem Tomaszem Marczakiem, przez 69 godzin nieprzerwanej lekcji przerobili całą literaturę przewidzianą w liceum. Były interpretacje, recytacje, monologi, ale także fragmenty filmów i zabawne plastyczne prezentacje.

Cała dokumentacja, wraz z kasetami VHS, która została wysłana do komisji Rekordów Guinnessa w Londynie ważyła 7,5 kg. Po sześciu miesiącach przyszło z Londynu potwierdzenie, że rekord w kategorii „Najdłuższa lekcja świata” należy do strzegomskiego LO i został wpisany do Księgi Rekordu Guinnessa.

– Było to wspaniałe wydarzenie promujące nie tylko LO, ale również nasze miasto. Dziękuję w tym miejscu uczniom i ówczesnemu nauczycielowi – Tomaszowi Marczakowi za tamte piękne i niezapomniane chwile. Łza się w oku kręci! – dodał ówczesny dyrektor, a dzisiaj burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta.

Uczniowie, którzy w 2005 r. ustanowili Rekord Guinnessa w kategorii „Najdłuższa lekcja świata”: Anna Twarogowska, Agnieszka Waliszewska, Iwona Kołodziejska, Edyta Szczerba, Justyna Jóźwik, Milena Sieniuć, Sebastian Szumski, Dorota Pilarczyk, Łukasz Grzelik, Monika Psiuk, Katarzyna Figurska, Marzena Ciepła, Małgorzata Sulikowska, Iwona Kołodziejska, Adam Witek, Marcin Bryling, Michał Czapla, Karol Wijas, Michał Hołodniuk, Tomasz Dzimira.

opr. (BFG), fot. LO Strzegom

{fcomment}

{gallery}galerie/150217lekcja{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *