10 lat aktywnej działalności

Jesień życia wcale nie musi być szara, wręcz przeciwnie – może być pełna płomiennych barw. Dowodem potwierdzającym tą tezę jest działalność Klubu  Seniora z Pszenna, który właśnie świętował 10. lecie swojej działalności.

Grupa seniorów, której od dekady przewodzi Ryszard Białowąs, zrzesza ponad 22 osób, głównie pań i jest drugim po Bystrzycy Górnej najliczniejszym klubem seniora działającym w gminie Świdnica.

Swoją postawą pokazujecie Państwo, że senior to człowiek nie tylko mądry i dający świetny przykład młodym pokoleniom, ale także pogodny i szczęśliwy. Zapobiegacie poczuciu osamotnienia i zachęcacie do zwiększenia aktywności społecznej i zdrowotnej ludzi starszych. Dlatego pragnę Wam za to wszystko dziś podziękować i życzyć kolejnych lat pełnych zdrowia i sił – mówiła w Pszennie, Teresa Mazurek wójt gminy Świdnica.

Na przestrzeni  tych mijających 10 lat seniorzy z Pszenna odbyli ponad 20 wyjazdów, promowali gminę na jarmarkach bożonarodzeniowych i wielkanocnych,  współorganizowali dożynki  parafialne, świąteczne spotkania dla seniorów, obchody Dnia Dziecka i podjęli wiele inicjatyw z sołtysem, radą sołecką i działającym w swojej wsi Stowarzyszeniem Aktywne Pszenne oraz zespołem „A to Heca”. Spotykają się w każdą trzecią środę miesiąca i jak podkreślają będą dalej działać z niesłabnącą energią. Dzięki sąsiedzkiej współpracy z Klubem Seniora z Bystrzycy Górnej mieli możliwość także odbyć spotkanie z niemieckim Klubem z Lauchhammer k/ Cottbus.  Oprócz smacznych potraw, z których są znani, seniorzy Pszenna wykonują  rękodzieło: obrazy wykonane haftem krzyżykowym, serwetki, czy ręcznie zdobioną  biżuterię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *