Zwycięstwo z Pieszycami

Lider wałbrzyskiej klasy okręgowej – Pogoń Pieszyce – sprawdził formę piłkarzy Dabro-Bau Polonii Świdnica na dwa tygodnie przed inauguracją rundy wiosennej w IV lidze.

Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica – Pogoń Pieszyce 4:2 (2:1)

I połowa: Koziarz, Florian, Sowa, Salamon, Kozachenko, Szczygieł, zawodnik testowany I, Białasik, Myrta, zawodnik testowany II, Lima

II połowa:Szczepaniuk, Kozachenko (Florian), Salamon (Sowa), Białas, Ciuba, zawodnik testowany II, Szczygieł (John), Szuba, Filipczak, Stachurski, Lima (Myrta)

W spotkanie rozgrywane na sztucznym boisku Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji lepiej weszli piłkarze z Pieszyc, obejmując prowadzenie 1:0. Jeszcze przed przerwą do siatki dwukrotnie trafili świdniczanie. Do remisu 1:1 doprowadził Robert Myrta, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem, a na 2:1 strzelił jeden z testowanych w naszych szeregach zawodników. W sumie jednak pierwsza część nie była najlepsza w wykonaniu podopiecznych Rafała Markowskiego.

Po zmianie stron Pogoń doprowadziła do remisu, ale później do głosu doszli biało-zieloni. Najpierw na prowadzenie 3:2 wyprowadził Patryk Salamon, świetnie podłączając się do akcji ofensywnej, a rezultat na 4:2 ustalił Alefe Lima Santos, któremu asystował Jhon Lee Do Carmo.

Runda wiosenna w IV lidze rozpocznie się 9 marca. Na inaugurację świdniczanie zmierzą się z Piastem Nowa Ruda.