Zwycięstwo siatkarek – będzie poniedziałek!

W drugim meczu pierwszej rundy play off siatkarki Polonii Świdnica pokonały przed własną publicznością Częstochowiankę i w rywalizacji do dwóch zwycięstw doprowadziły do remisu 1:1. Trzeci decydujący mecz w poniedziałek, 13 marca w samo południe również w hali na osiedlu Zawiszów.

Polonia Świdnica – Częstochowianka 3:1 (19,16,-18,10)
Stan rywalizacji: 1:1
MKS Polonia: Woźniak, Druciak, Tomaszewska, Małodobra, Krusiewicz, Gezella, Adamek (libero) oraz Dynowska, Jewiarz i Baran

Po przegranej 0:3 w Częstochowie świdniczanki znalazły się w bardzo trudnej sytuacji. Do upragnionego awansu do kolejnej rundy brakowało im dwóch zwycięstw. Pierwszy krok udało się wykonać w niedzielne popołudnie. Poszło nawet łatwiej niż można się było spodziewać. Podopieczne Marka Olczyka od pierwszych piłek narzuciły swój rytm gry i spokojnie punktowały rywalki. Motorem napędowym była skuteczna Aleksandra Małodobra. Tradycyjnie biało-zielone dobrze broniły w polu, Częstochowianka musiała mocno pracować na każdy punkt.
Po gładko wygranych dwóch setach, w trzecim Polonię dopadł kryzys. Sytuację szybko udało się jednak opanować. W czwartym secie kibice byli świadkami prawdziwej demolki przyjezdnych, które zdobyły zaledwie 10 punktów.

II liga, grupa 2
I runda play off (4.03)
O miejsca 1-4: Polonia Świdnica – Częstochowianka 3:1. Stan rywalizacji: 1:1. Awans;  AZS Uni Opole – Olimpia Jawor 3:0. Stan rywalizacji: 2:0. Awans: Opole

Następny mecz (13.03): MKS Polonia – Częstochowianka (pn., 12.00)