Zwycięstwo i porażka piłkarek (WIDEO)

Drugoligowy Darbor Bolesławice rozegrał już drugi, a trzecioligowa Polonia-Stal Świdnica pierwszy mecz w rundzie wiosennej.

polonia kobiety

Darborki nie miały lekkiej przeprawy z Rolnikiem II Biedrzychowice, ale po trafieniu Klaudii Kurosz z ósmej minuty wygrały 1:0 i awansowały na czoło tabeli, bo niespodziewanej porażki doznała Polonia Prószków.

W III lidze wiosną doszło do podzielenia stawki na dwie grupy. Świdniczanki trafiły do grupy mistrzowskiej, gdzie stawką jest nawet awans do II ligi. Trudno przypuszczać, aby podopieczne Damiana Błaszczyka włączyły się do walki o promocję, ale doświadczenie w starciu z mocnymi rywalkami na pewno się przyda. W pierwszym meczu Polonia-Stal przegrała na własnym obiekcie z Miedzią Legnica 0:5. Legniczanki potwierdziły, że zdobyty dotychczas komplet punktów nie był przypadkiem. Miedź zdecydowanie dominowała w drugiej połowie, ale w pierwszej młode świdniczanki dotrzymywały im kroku. Było tylko 0:1, a Polonia-Stal miała swoje szanse. Dominika Sorota strzeliła w poprzeczkę, a Kamila Kusior znalazła się w sytuacji sam na sam z bramkarką.

Zobacz materiał wideo z meczu Polonia-Stal – Miedź. Autor: Mariusz Ordyniec

II liga śląska kobiet

13. kolejka (2-3.04): Darbor Bolesławice – Rolnik II Biedrzychowice 1:0 (1:0), AZS PWSZ II Wałbrzych – Chemik Kędzierzyn-Koźle 9:0, Polonia Prószków – AZS Wrocław 2:4, SWD Wodzisław – KKS Zabrze 1:1, Polonia Bytom – Victoria Aglomeracja Wałbrzych 1:1, Mitech II Żywiec – Rekord Bielsko-Biała 1:3

12. Chemik Kędzierzyn-Koźle    13        0          0-0-13 4:112

Następna kolejka (9-10.04): Rekord – Darbor, Chemik – Mitech II, Rolnik II – Polonia B., Victoria Aglomeracja – Wodzisław, Zabrze – Polonia P., AZS II Wrocław – AZS PWSZ II Wałbrzych

III liga dolnośląska kobiet

Grupa mistrzowska. 1. kolejka (2-3.04): Polonia-Stal Świdnica – Miedź Legnica 0:5 (0:1), Zagłębie II Lubin – Akademia Orlik Jelenia Góra (mecz przełożony), Bielawianka – Kolektyw Radwanice 10:0

1. Bielawianka 1          3          1-0-0   10:0
  2. Miedź Legnica 1          3          1-0-0   5:0
  3. Zagłębie II Lubin                   0          0          0-0-0   0:0
  4. Akademia Orlik II J. Góra     0          0          0-0-0   0:0
  5. Polonia-Stal Świdnica          1          0          0-0-1   0:5
  6. Kolektyw Radwanice             1          0          0-0-1   0:10

Następna kolejka (9-10.04): Kolektyw – Polonia-Stal, Akademia Orlik – Miedź, Zagłębie II – Bielawianka