Zwycięski debiut Filipczaka

Za piłkarzami klasy A pierwsze wiosenne mecze. Wydarzeniem premierowej kolejki był występ Dariusza Filipczaka w Cukrowniku Pszenno. Legenda świdnickiej piłki mimo ponad czterdziestu wiosen na karku nie zamierza wieszać butów na kołku. W sobotę poprowadził swój nowy zespół do wygranej 2:1 z STEP Tąpadła Wiry.

Dariusz Filipczak spędził na boisku 87 minut. Będący trenerem cukrowników jego brat Jacek ustawił go w środku pola, za napastnikami. – Chłopaki z drużyny mówią, że dużo pewniej czują się przy Darku. Wiadomo, że to dla nas bardzo duże wzmocnienie – komentuje trener Filipczak.

Sam mecz był ciekawym widowiskiem. Do przerwy gola zdobyli przyjezdni (Radosław Budzyń). Cukrownik odwrócił losy pojedynku w pierwszym kwadransie po zmianie stron, gdy do siatki trafili Paweł Mazanka i Dariusz Filipczak, który popisał się mierzonym strzałem z rzutu wolnego.

W najciekawiej zapowiadającym się meczu grupy II Dabro Bau Makowice po dwóch golach Radosława Piecha pokonał 2:0 wicelidera, Unię Jaroszów. Punkty straciło także trzecie PUO Wiśniowa, które po bardzo trudnym boju zremisowało 2:2 w Słupicach z Deltą. Wiśniowianie do 65 minuty prowadzili 2:0 (Patryk Szokało, Paweł Matuszak), ale gospodarze nie poddali się.  Gola na 2:2 zdobyli w 90. minucie. Mecz był bardzo ostry. Sędzie pokazał aż jedenaście żółtych i dwie czerwone kartki (po jednej dla każdej z drużyn).

Tempa nie zwalnia lider z Roztoki. Po wygranej 3:1 z Herbapolem Stanowice piłkarze z gminy Dobromierz mają już dwanaście punktów przewagi. – Zespół nie zagrał najlepiej. Chłopaki podeszli na na dużym luzie, a Herbapol – w myśl zasady bij lidera – ostro się postawił. Podobała mi się ich ambitna gra, chociaż gdybyśmy zagrali skuteczniej to mecz mógł się skończyć wynikiem z jesieni, gdy wygraliśmy 8:1 – mówi Andrzej Śliwa, prezes Granitu. Gole w tym meczu zdobyli: Damian Danaj (2), Bogdan Pyda oraz Fabian Jaworski.

W starciu dwóch beniaminków, w przyjaznej atmosferze Błękitni Słotwina zremisowali 2:2 z Darborem Bolesławice (bramki: Michał Pastuch, Łukasz Krzeczowski – Krzysztof Kwiatkowski, Karol Rogowicz).

W meczach ważnych dla układu w dole tabeli Zryw Łażany aż 4:0 rozbił Zielonych Mrowiny, natomiast Venus Nowice prowadzona przez nowego trenera – Piotra Araszczuka wygrała 3:2 w Sieniawce.

W grupie I nasze zespoły nie spisały się najlepiej. I Kłos i Victoria przegrały swoje mecze.

(ramone)

Klasa A, grupa I

14. kolejka (1-2.04): Victoria II Świebodzice – Unia Bogaczowice 1:3, KS Walim – Kłos Lutomia 5:0, Iskra Witków Śl. – Biały Orzeł Mieroszów 5:3, Boxmet Piskorzów – Skalnik Czarny Bór 1:0 (0:0), Orzeł Lubawka – Pogoń Pieszyce 1:1, Czarni Wałbrzych – Włókniarz Głuszyca 0:1. Sudety Dziećmorowice pauzowały

13. Skalnik Czarny Bór (s)          13        3          0-3-10 15:38

Następna kolejka (8-9.04): Orzeł – Victoria II (nd. 16.00), Kłos – Unia (nd. 16.00), Biały Orzeł – Czarni, Sudety – Iskra, Pogoń – Boxmet, Włókniarz – Walim. Skalnik pauzuje

Klasa A, grupa II

14. kolejka (1-2.04): Dabro Bau Makowice Unia Jaroszów 2:0 (1:0), Czarni Sieniawka – Venus Nowice 2:3, Delta Słupice – PUO Wiśniowa 2:2 (0:1), Granit Roztoka Herbapol Stanowice 3:1 (1:0), Błękitni Słotwina Darbor Bolesławice 2:2 (0:1), Zryw Łażany Zieloni Mrowiny 4:0 (1:0), Cukrownik Pszenno S.T.E.P Tąpadła/Wiry 2:1 (0:1)

9. Polska Rzodkiewka Słotwina (b) 14        16        3-7-4   31:32
  10. Delta Słupice                                   14        16        5-1-8   28:33
  11. STEP Tąpadła/Wiry (b)          14        15        4-3-7   27:29
  12. Venus Nowice                           14        15        4-3-7   20:25
  13. Zieloni Mrowiny                      14        11        3-2-9   13:47
  14. Zryw Łażany (b)                        14        10        3-1-10 21:48

Następna kolejka (8-9.04): Unia – Czarni (sb. 15.00), Herbapol – Delta (sb. 16.00), Wiśniowa – Zryw (sb. 16.00), Granit – Błękitni (sb. 17.00), Venus – Cukrownik (nd. 11.00), Zieloni – Dabro Bau (nd. 16.00), STEP – Darbor (nd. 16.00)