Zrobili „coś” z niczego

Świdnicki Ekonomik zaprosił 20 listopada do wspólnej pracy uczniów z SP 6. Okazją były obchody w ramach XII Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, którego celem jest stworzenie środowiska społecznego aktywnie wspierającego przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.

W ramach ŚTP podejmuje się wiele bardzo zróżnicowanych działań: od szkoleń i wykładów, po przedstawienia i happeningi. Dla uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy była to okazja do promowania przedsiębiorczości w szkole i otoczeniu. Przeprowadzono warsztaty ze Szkołą Podstawową nr 6 im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Świdnicy pod tytułem „Coś z niczego”.

Uczniowie klasy 8a i 8b mieli za zadanie wykonać produkt z przygotowanych materiałów, zareklamować go oraz zachęcić do zakupu resztę grupy. Uczestnicy warsztatów świetnie się bawili podczas tworzenia swoich produktów i wykazali się niezwykłą kreatywnością. Zainteresowani uczniowie dostali okazję współpracować z miniprzedsiębiorstwem Ekonomika przez tworzenie własnych produktów świątecznych na Jarmark Bożonarodzeniowy, dzięki czemu będą mieli możliwość poznania tajników prowadzenia własnej działalności.

Organizatorami byli: Jolanta Brońska oraz uczniowie klasy 3TOR i 3TE1 – Kinga Wilk, Nikol Kisiel, Katarzyna Brodziak, Justyna Węgorek, Angelika Nowacka i Wiktor Chromy.

(opr., źr.: Ekonomik Świdnica)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *