Złowił 26-kilogramowego suma

sum

sumJanusz Chawłowski z Dzierżoniowa 17 lipca złowił ponad 1,5-metrowego suma w zbiorniku na Białym Kościele. Ryba ważyła 26 kg!

 

Janusz Chawłowski z Dzierżoniowa 17 lipca złowił ponad 1,5-metrowego suma w zbiorniku na Białym Kościele. Ryba ważyła 26 kg!sum

Janusz Chawłowski wędkuje od 12 lat. To jego czwarty sum w karierze. W tym samym zbiorniku dwa lata temu złowił 14-kilogramowy okaz mierzący 1,20 m.

Złowienie suma to marzenie wielu wędkarzy. – Jechałem na wędkowanie z myślą o tej rybie, byłem przygotowany, miałem dobry sprzęt. Holowanie suma trwało dobre 30 minut. Pomógł mi go wyciągnąć kolega i jeden z wędkujących w pobliżu wędkarzy – relacjonuje Janusz Chawłowski.Nie ukrywa, że w tym miejscu jest sporo sumów, ale to nic dobrego.Sumy to duże drapieżniki, które zjadają inną rybę. Jest zdania, że trzeba się go pozbyć. Ten połów oznacza więc, że jednego „potwora“ będzie w tym akwenie mniej. Chawłowski lubi ten sport. Łowi nie tylko sumy. – Teraz jest sezon na suma, wiosną łowię karpie i leszcze, a jesienią sandacze – wymienia. Gratulujemy i życzymy kolejnych wielkich ryb na koncie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *