Zobacz radia i komputery sprzed lat (FOTO)

Przypominamy, że jeszcze tylko do niedzieli w świdnickiej wieży ratuszowej można oglądać wystawę „Elektronika PRL-u”, którą zorganizowali młodzi pasjonaci ze Świdnicy. W swoich zbiorach mają blisko 200 urządzeń. Większość z nich została odnowiona i jest w pełni sprawna!

elektronika prl świdnica 2016 bfg (29)

Świat PRL-u jest dostępny dla odwiedzających od ubiegłej niedzieli. 

Kto jeszcze nie widział sprzętu sprzed lat, niech się wybierze, bo to prawdziwa podróż w czasie. Nie tylko można zobaczyć stare radia, gramofony, magnetofony szpulowe i kasetowe oraz komputery typu Amiga, Commodore czy konsole do gier Pegasus, ale także ich dotknąć i uruchomić.

Na I piętrze można zobaczyć elektronikę i sprzęty grające. – Są magnetofony, gramofony, odbiorniki radiowe, zestawy głośnikowe spod znaku Unitra i wiele innych ciekawych urządzeń – wymieniają Tomasz Krug i Paweł Szill, dwaj młodzi pasjonaci ze Świdnicy, którzy posiadają już blisko 200 urządzeń i wciąż mają miejsce na kolejne. – Magazynujemy sprzęt, gdzie się tylko da. W piwnicach, na strychu, w mieszkaniu, ale to nam nie przeszkadza. Chętnie przyjmiemy kolejne egzemplarze, jeśli komuś zalegają w domach. Ulokowanie ich, to dla nas nie problem – przyznają.

Ich kolega, Tomasz Marcinkowski prezentuje swoje zbiory na II piętrze wieży ratuszowej. W kolekcji posiada dawne komputery typu Amiga, Commodore, konsole do gier Pegasus, Nintendo i wiele innych.

Co najważniejsze, nasz sprzęt „żyje”. Został odświeżony i uruchomiony – zapewniają świdniczanie i dodają: – Na wystawie można nie tylko na niego popatrzeć, ale również spróbować, jak się kiedyś grało np. na Commodore, jaki dźwięk wydawały stare radia i jak wyglądali ludzie w czarno-białym telewizorze. Robimy taką wystawę, ponieważ chcemy pokazać, że nasze sprzęty naprawdę żyją. Poprzez kolekcjonowanie dajemy im drugie życie.

W tym roku jest dużo unikatów i nowości. Popularnością cieszy się Radio Maryja. Organizatorzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania.

Wystawa odbywa się w wieży ratuszowej w Świdnicy, codziennie od godziny 10.00 do 20.00. Potrwa do niedzieli, 17 lipca do godziny 20.00. Wstęp jest bezpłatny.

Organizatorami są Paweł Szill, Tomasz Krug i Tomasz Marcinkowski.

Więcej o wystawie w bieżącym wydaniu „Wiadomości Świdnickich” oraz w kolejnym, które ukaże się już w poniedziałek, 18 lipca.

Tekst i zdjęcia Beata Figurna-Garbiec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *