Znów pięć setów

Czwarty raz w tym sezonie o zwycięzcy meczu z udziałem siatkarek Polonii Świdnica musiał decydować tie-break. Tym razem piąty set był potrzebny w Dąbrowie Górniczej, gdzie świdniczanki zmierzyły się z rezerwami miejscowego MKS-u. Mające problemy kadrowe świdniczanki uległy 2:3.

MKS II Dąbrowa Górnicza – Polonia Świdnica 3:2 (20, -23, -22, 22, 6)

Polonia: Woźniak, Śmidowicz, Kołodziejczak, Mielczarek, Florianne, Bojko, Gałązka

Do Dąbrowy Górniczej podopieczne Magdaleny Sadowskiej pojechały bez kontuzjowanej Anny Maziakowskiej, niestety w czwartym secie z placu z kontuzją ręki zejść musiała Anna Śmidowicz. Polonia prowadziła wówczas w setach 2:1. Niestety, dwie kolejne partie rozstrzygnęły na swoją korzyść gospodynie. Cały mecz, może z wyjątkiem tie-breaka był bardzo wyrównany, a żadna z drużyn nie mogła uzyskać większej przewagi punktowej.

Ostatecznie mogło być nieco lepiej, ale trzeba docenić to, co udało się zdobyć. Jeden punk też jest cenny.

Trudna sytuacja kadrowa w jakiej znalazł się świdnicki zespół jest szansą dla grupy młodszych zawodniczek, które coraz śmielej poczynają sobie w seniorskiej siatkówce. W tym sezonie z dobrej strony pokazały się już między innymi Zuzanna Rut czy Eliza Gierwatowska. W Dąbrowie Górniczej szczególnie podobać mogła się odważna gra Katarzyny Bojko i świeta postawa w obronie Wiktorii Gałązki. – Mogły być trzy punkty, ale wyjeżdżamy z jednym, natomiast jestem dzisiaj bardzo zadowolona z postawy na boisku wszystkich dziewczyn. Ten mecz pokazał, że przy pełnym zaangażowaniu można grać dobre mecze, a ten taki był – podsumowała spotkanie Magdalena Sadowska.

II liga, grupa III.

9 kolejka (10.11) MKS II Dąbrowa Górnicza – Polonia Świdnica 3:2, Jedynka Siewierz – Impel Wrocław 3:0, Płomień Sosnowiec – Olimpia Jawor 3:), TKS Tychy – Częstochowianka 2:3, Amber Kalisz – Sobieski Oława 3:2. PLKS Pszczyna pauzowała

1. PLKS Pszczyna 8 21 7-1 23:7
  2. Płomień Sosnowiec 8 21 7-1 22:7
  3. Jedynka Siewierz 9 21 7-2 21:10
  4. Częstochowianka 8 16 6-2 20:13
  5. Olimpia Jawor 8 15 5-3 17:12
  6. MKS II Dąbrowa Górnicza 8 13 5-3 18:14
  7. Polonia Świdnica 8 9 3-5 13:19
  8. TKS Tychy 8 7 2-6 13:21