Zniszczył samochód księdza i obrzucił kamieniami plebanię

Świdniccy funkcjonariusze zatrzymali w ostatnią sobotę 23-letniego mężczyznę, który porysował lakier samochodu należącego do księdza oraz obrzucił kamieniami budynek plebanii, uszkadzając dach i wybijając szyby. Podejrzany spowodował straty w kwocie ponad 4 tys. złotych i teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Zniszczenie mienia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

policja (4)

Począwszy od grudnia ubiegłego roku, na terenie jednej z podstrzegomskich wsi, nieznany sprawca kilkukrotnie rzucając kamieniami wybijał szyby okienne w budynku tamtejszej plebanii. W ten sam sposób uszkodzone zostały ponadto dachówki pokrywające dach tego obiektu, a w ostatnich dniach doszło także do porysowania powłoki lakierniczej samochodu, należącego do miejscowego księdza. Łączne straty wyniosły ponad 4 tys. złotych.

W ostatnią sobotę, policjanci ze świdnickiego wydziału prewencji zatrzymali podejrzewanego o te czyny mężczyznę. Okazał się nim 23-latek – mieszkaniec wsi, w której dochodziło do opisanych zdarzeń.

Po przedstawieniu zarzutów podejrzany przyznał się do dokonania tych uszkodzeń, jednak odmówił podania motywów swojego zachowania.

Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Zniszczenie mienia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawca musi się także liczyć z obowiązkiem naprawienia szkody.

(KPP Ś-ca)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *