Znieważali flagi państwowe

policja1

policjaPolicjanci z Wałbrzycha zatrzymali trzech pijanych mężczyzn, którzy znieważyli flagi narodowe biegając z nimi ulicami miasta i wykrzykując wulgarne słowa. Za niszczenie i znieważanie flagi państwowej zatrzymanym grozi kara grzywny, ograniczenia albo pozbawienia wolności do 1 roku.

 

Policjanci z Wałbrzycha zatrzymali trzech pijanych mężczyzn, którzy znieważyli flagi narodowe biegając z nimi ulicami miasta i wykrzykując wulgarne słowa. Za niszczenie i znieważanie flagi państwowej zatrzymanym grozi kara grzywny, ograniczenia albo pozbawienia wolności do 1 roku.policja1

30 kwietnia bieżącego roku tuż przed północą przy ulicy 11-listopada w Wałbrzychu funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali trzech nietrzeźwych mężczyzn w wieku 18, 20 i 24 lat, którzy ze ściany budynku usunęli 3 flagi narodowe. Następnie chcąc się zabawić biegali z nimi ulicami miasta wykrzykując przy tym wulgarne słowa. Flagi zostały odzyskane, a cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że sprawcy mieli ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Młodzi ludzie usłyszeli już zarzuty. Za usuwanie i niszczenie flagi państwowej grozi im kara grzywny, ograniczenia albo pozbawienia wolności do 1 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *