Znany historyk o żołnierzach wyklętych

zebrowski1

zebrowski1Historyk i publicysta Leszek Żebrowski przyjedzie do Świdnicy z wykładem na temat Żołnierzy Wyklętych i Narodowych Sił Zbrojnych. Organizatorem spotkania zaplanowanego na 19 stycznia jest Narodowa Świdnica.

 

Historyk i publicysta Leszek Żebrowski przyjedzie do Świdnicy z wykładem na temat Żołnierzy Wyklętych i Narodowych Sił Zbrojnych. Organizatorem spotkania zaplanowanego na 19 stycznia jest Narodowa Świdnica.

Leszek Żebrowski ma 60 lat. Jest synem oficera SZP, Związku Walki Zbrojnej i Armii Krajowej na ziemi łomżyńskiej oraz więźnia politycznego Franciszka Żebrowskiego. Ukończył studia na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Od połowy lat 80. prowadzi badania dziejów polskiego podziemia niepodległościowego w czasie II wojny światowej i po 1945 roku. Specjalizuje się w dziejach polskich narodowych organizacji konspiracyjnych w okresie II wojny światowej i narodowego odłamu żołnierzy wyklętych, w dziejach komunistycznej konspiracji i partyzantki z lat 1942-1945 oraz stalinowskiej bezpieki. Jest pionierem badań nad Narodowymi Siłami Zbrojnymi w Polsce. Za książkę „Narodowe Siły Zbrojne. Dokumenty, struktury, personalia” otrzymał Nagrodę Fundacji im. Jerzego Łojka.zebrowski

Publikuje artykuły dotyczące swoich badań historycznych m.in. w „Naszym Dzienniku”, „Naszej Polsce”, portalu internetowym pch24.pl oraz w prasie polonijnej. W latach 90. pisał również dla dziennika „Nowy Świat” i „Gazety Polskiej”. W okresie późniejszym jego artykuły ukazywały się także w m.in. „Nowym Państwie”, „Historii Do Rzeczy”, „Innych Obliczach Historii” czy „Gazecie Polskiej Codziennie”. Jest też publicystą Radia Maryja i Telewizji Trwam oraz autorem wielu haseł z Encyklopedii Białych Plam.

Leszek Żebrowski spotka się z mieszkańcami Świdnicy w poniedziałek, 19 stycznia o godzinie 16.00 przy Długiej 33. Wstęp wolny.

(ram, wikipedia)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *