Znamy mistrzów Silesian Cup! (FOTO, WIDEO)

Polonia-Stal Świdnica, Gryf Świdnica, GKS Bełchatów, Atom Grądy i Kadra Lubuskiego ZPN – oto zwycięzcy 13. Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego Silesian Cup. Impreza z udziałem 46 zespołów z Polski, Rosji, Czech i Łotwy od 1 do 4 sierpnia odbyła się na obiektach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Iście afrykańskie upały nie przeszkodziły młodym piłkarzom w stworzeniu świetnej sportowej imprezy. Rywalizowano w pięciu kategoriach wiekowych. Puchary rozdano w pięciu kategoriach wiekowych: U 9, U 10, U 11, U 12 i U 14.

Wśród najmłodszych klasą sami dla siebie byli piłkarze Polonii- Stali Świdnica. Zespół prowadzony przez trenera Przemysława Malczyka przeszedł przez turniej jak burza i wygrał komplet ośmiu spotkań. Druga lokata przypadła AP I Żyrardów, a trzecia Śląskowi Wrocław. Czwarte miejsce zajęli gospodarze z Gryfa Świdnica.

W kategorii U 10 najbardziej okazałe trofeum też zostało w Świdnicy. To za sprawą gryfiaków z zespołu trenera Janusza Masnego. W finale gospodarze pokonali Parasol Wrocław. Trzecie miejsce zdobyli piłkarze APG Gliwice, a czwarte AP Żyrardów.

Rywalizację w kategorii U 11 zdominowały drużyny z województwa łódzkiego. Zwyciężył GKS Bełchatów przed Piotrcovią, a czwarty był GKS II Bełchatów. Na trzecią lokatę przedarł się Sokol Olsany z Czech.

W kategorii U 12 wielkim odkryciem okazali się piłkarze Atomu Grądy z Opolszczyzny. Triumf dała im wygrana w finale ze Śląskiem Wrocław. Trzeci stopień podium przypadł Zjednoczonym Pudliszki, a na czwartej lokacie zameldowali się Rosjanie ze Spartakovetsa.

Wreszcie w kategorii U 14 zwyciężyła Kadra Lubuskiego Związku Piłki Nożnej. Drugie miejsce wywalczył GKS Bełchatów, a trzecie FK Svetly z Rosji. Na czwartej pozycji finiszował APG Gliwice.

Turniejowi tradycyjnie towarzyszyło sporo wydarzeń towarzyszących. Bardzo efektowna była ceremonia otwarcia, w trakcie której prawdziwą furorę zrobiły pokazy artystyczne mażoretek z grupy Prima ze Świdnickiego Ośrodka Kultury, mistrza rowerowego trialu Bartosza Ćwika i specjalistów od piłkarskich trików Michała Hruszowca i Piotra Kielara. Tradycyjną frazę „13. Międzynarodowy Turniej Piłkarski Silesian Cup uważamy za otwarty” wygłosili wspólnie prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska, wicestarosta świdnicki Zygmunt Worsa i prezes klubu Gryf Świdnica, organizator turniejów marki Silesian Cup Dariusz Jaworski.

Głównym organizatorem turnieju Silesian Cup był Gryf Świdnica, współorganizatorami Miasto Gmina Świdnica i Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Impreza jest dofinansowana ze środków Urzędu Miejskiego w Świdnicy, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i Starostwa Powiatowego w Świdnicy. Darczyńcy: Fundacja PKO Banku Polskiego, Fundacja KGHM Polska Miedź. Sponsorzy: poseł na Sejm RP Ireneusz Zyska, Mineral Zdrój, Galess, Cukiernia Kasia, MPK Świdnica, Enwar, GT Sport, Drukarnia Rotgryf, Tommy-Toys, Restauracja Chillout, Dacco.

Wideo – Mariusz Ordyniec

Wyniki – 13. Międzynarodowy Turniej Piłkarski Silesian Cup. Świdnica 1-4.08.2018

Kategoria U 9

Ćwierćfinały: Gryf I Świdnica – SK II Hranice 7:1, AP Żyrardów II – AP Żyrardów I 3:5, Śląsk Wrocław – FC Ranto 7:0, Polonia-Stal I Świdnica – SK I Hranice 9:0

Półfinały: Gryf I – AP I Żyrardów 1:2, Śląsk – Polonia-Stal I 1:5

Mecz o 3. miejsce: Gryf – Śląsk 3:6

Finał: AP I Żyrardów – Polonia-Stal 2:4

Król strzelców: Franek Ragan (Śląsk) – 30 bramek

Najlepszy zawodnik: Wiktor Jernutowski (Śląsk)

Najlepszy bramkarz: Filip Dąbrowski (Śląsk)

Kategoria U 10

Półfinały: Gryf I Świdnica – APG Gliwice 2:0, Parasol Wrocław – APG Gliwice 3:3, k. 3:1

Mecz o 3. miejsce: APG Gliwice – AP I Żyrardów 5:3

Finał: Gryf – Parasol 3:1

Król strzelców: Jan Kubacki (APG Gliwice) – 22 bramki

Najlepszy zawodnik: Szymon Pieńkowski (Gryf)

Najlepszy bramkarz: Hubert Charuży (Gryf)

Kategoria U 11

Półfinały: Piotrcovia – GKS II Bełchatów 5:0, GKS I Bełchatów – Sokol Olsany 5:0

Mecz o 3. miejsce: Sokol Olsany – GKS II Bełchatów 2:1

Finał: GKS I Bełchatów – Piotrcovia 4:0

Król strzelców: Tobiasz Mras (GKS I Bełchatów) – 20 bramek

Najlepszy zawodnik: Richard Kolacek (Sokol Olsany)

Najlepszy bramkarz: Eryk Grzesiak (GKS I Bełchatów)

Kategoria U 12

Półfinały: Śląsk Wrocław – Zjednoczeni Pudliszki 2:0, Atom Grądy – FK Spartakovets 2:1

Mecz o 3. miejsce: Zjednoczeni – FK Spartakovets 2:1

Finał: Śląsk – Atom Grądy 1:1, k. 0:2

Król strzelców: Bogdan Nieznanoy (FK Spartakovets) – 7 bramek

Najlepszy zawodnik: Dawid Bogdanik (Śląsk)

Najlepszy bramkarz: Paweł Janoszek (Atom)

Kategoria U 14

Półfinały: Kadra Lubuskiego ZPN – APG Gliwice 2:0, GKS I Bełchatów – FK Svetly 5:0

Mecz o 3. miejsce: FK Svetly – APG Gliwice 1:0

Finał: Kadra Lubuskiego ZPN – GKS I Bełchatów 2:0

Król strzelców: Kacper Sobota (GKS I Bełchatów) – 12 bramek

Najlepszy zawodnik: Patryk Jóźwa (Kadra Lubuska)

Najlepszy bramkarz: Daniel Kałuża (APG Gliwice)