Znaleźli skradzione auto

policja1

policjaPolicjanci z wałbrzyskiej komendy wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej w czwartek odzyskali samochód VW Multivan, skradziony został na terenie Niemiec.

 

Policjanci z wałbrzyskiej komendy wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej w czwartek odzyskali samochód VW Multivan, skradziony został na terenie Niemiec.policja1

Funkcjonariusze Straży Granicznej posiadali informację, że w styczniu bieżącego roku z terenu Niemiec został skradziony samochód VW Multivan. Od dłuższego czasu wspólnie z policjantami z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu prowadzili czynności zmierzające do odzyskania skradzionego auta.

W czwartek, 26 lipca, policjanci ze Strażą Graniczną udali się w rejon Szczawna Zdroju, gdzie podejrzewali, iż może tam znajdować się utracony pojazd. Podczas dokonywania kontroli ujawnili przedmiotowy samochód. W wyniku sprawdzeń funkcjonariusze potwierdzili fakt, że jest to auto pochodzące z przestępstwa kradzieży na terenie Niemiec.

Samochód zabezpieczono na parkingu policyjnym. Obecnie trwają czynności związane z ustaleniem, w jaki sposób skradziony pojazd znalazł się na terenie powiatu wałbrzyskiego. Wartość odzyskanego mienia szacowana jest na kwotę 60 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *