Zmierzyli się w turnieju

 

Piątek 10 listopada upłynął pod znakiem uroczystości upamiętniających odzyskanie przez Polskę niepodległości w roku 1918. W południe zaproszeni goście: władze gminy, radni oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Strzelcach Świdnickich, Szkoły Podstawowej w Marcinowicach oraz Publicznego Gimnazjum im. Kazimierza Przerwy – Tetmajera w Marcinowicach spotkali się na Marcinowickim Turnieju Listopadowym.

4 - Turniej Listopadowy

Podczas konkursu uczniowie mieli możliwość wykazania się wiadomościami i umiejętnościami związanymi z polskimi pieśniami patriotycznymi, postaciami wielkich Polaków, treścią „Krzyżaków” H. Sienkiewicza oraz uzbrojeniem rycerskim.

Uczestnicy turnieju otrzymali z rąk Wójta Gminy Marcinowice pana Władysława Gołębiowskiego nagrody ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Marcinowicach oraz świdnicki sklep Szeregi.pl.

Turniej został zorganizowany w ramach współpracy Zespołu Szkół w Marcinowicach z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Marcinowicach reprezentowanymi przez Bernadettę i Janusza Gaików oraz Dawida Sobczyka.

Organizatorzy dziękują również Państwu Małgorzacie i Andrzejowi Hercuniom ze Świdnicy za wypożyczenie zbroi, która okazała się doskonałym urozmaiceniem konkursu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *