Aktualności, Marcinowice

Zmierzyli się w turnieju

 

Piątek 10 listopada upłynął pod znakiem uroczystości upamiętniających odzyskanie przez Polskę niepodległości w roku 1918. W południe zaproszeni goście: władze gminy, radni oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Strzelcach Świdnickich, Szkoły Podstawowej w Marcinowicach oraz Publicznego Gimnazjum im. Kazimierza Przerwy – Tetmajera w Marcinowicach spotkali się na Marcinowickim Turnieju Listopadowym.

4 - Turniej Listopadowy

Podczas konkursu uczniowie mieli możliwość wykazania się wiadomościami i umiejętnościami związanymi z polskimi pieśniami patriotycznymi, postaciami wielkich Polaków, treścią „Krzyżaków” H. Sienkiewicza oraz uzbrojeniem rycerskim.

Uczestnicy turnieju otrzymali z rąk Wójta Gminy Marcinowice pana Władysława Gołębiowskiego nagrody ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Marcinowicach oraz świdnicki sklep Szeregi.pl.

Turniej został zorganizowany w ramach współpracy Zespołu Szkół w Marcinowicach z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Marcinowicach reprezentowanymi przez Bernadettę i Janusza Gaików oraz Dawida Sobczyka.

Organizatorzy dziękują również Państwu Małgorzacie i Andrzejowi Hercuniom ze Świdnicy za wypożyczenie zbroi, która okazała się doskonałym urozmaiceniem konkursu.

16 listopada 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *