Złoto na plaży (FOTO)

2

Uczniowie Gimnazjum nr 3 w Świdnicy nie mają sobie równych na Dolnym Śląsku w siatkówce plażowej. Mistrzostwo regionu wywalczyli 17 czerwca w Strzelinie.

W zawodach wystartowało osiem zespołów. Turniej rozgrywano systemem brazylijskim do dwóch wygranych setów. Świdniczanie wygrali wszystkie cztery mecze, dokładkę nie stracili nawet jednego seta! Drużyna w składzie Maciej Kurnicki, Jakub Popławski i Filip Slatan, dowodzona przez nauczyciela Piotra Godulę w kolejnych pojedynkach ograła gimnazjalistów z Jeleniej Góry 2:0 (7, 13), z Bolesławca (7, 8), z Milicza (12, 8) i w decydującym meczu z Wrocławia (15, 17). Finałowy mecz z Gimnazjum nr 5 z Wrocławia był szczególnie dramatyczny. W drugim secie świdniczanie przegrywali już 11:14, ale w pięknym stylu odwrócili losy partii i przypieczętowali wygraną.

Najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Macieja Kurnickiego.

Druga lokata przypadła Gimnazjum nr 5 z Wrocławia, a trzecia Gimnazjum nr 2 z Lubina.