Zjazd Świdniczan dopiero za rok

Spotkanie dawnych i obecnych mieszkańców miasta w tym roku nie będzie możliwe. Zjazd Wszystkich Świdniczan zostanie zorganizowany dopiero w 2017 roku.

zjazd swidniczan

Ostatni Zjazd Wszystkich Świdniczan odbył się w 2014 roku i przyciągnął tysiące osób. Były degustacje w restauracjach, koncerty, występy artystyczne, a przede wszystkim wycieczki.  – Z tego najbardziej się cieszyłam, bo za kilka złotych można było zwiedzić Świdnicę i okolice – przyznaje nasza czytelniczka, pani Elżbieta.

Ta integracyjna impreza miała się odbywać w mieście co dwa lata, ale okazało się, że w tym roku zjazd się jednak nie odbędzie. Jak poinformowała rzeczniczka świdnickiego magistratu wydarzenie zostało odsunięte w czasie i odbędzie się w 2017 roku.

Wracamy do pierwotnej idei Zjazdu Świdniczan – chcemy, żeby był to zjazd integrujący tych, którzy kiedyś wyjechali z miasta, czy to do innych miast w Polsce, czy w inne miejsca świata. Będzie to poprzedzone stworzeniem oddzielnej strony internetowej, zaawansowanymi poszukiwaniami osób, które chciałyby w takiej imprezie uczestniczyć. Powstanie forum, gdzie dawni znajomi będą mogli się odnaleźć – tłumaczy Magdalena Dzwonkowska i dodaje: –  Dopiero po takich intensywnych działaniach zorganizujemy zjazd, gdyż chcemy, żeby była to impreza dedykowana przede wszystkim tym, którzy już w Świdnicy nie mieszkają, a mają sentyment do swojego miasta dzieciństwa, czy też młodości.

(BFG)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *