Zielono i wesoło

Do wszystkich grup wiekowych pani wiosna przysłała list. Nauczyciel odczytał list. Następnie wszyscy spotkali się w bawialni. Odbyła się nauka okrzyku powitalnego – w pierwszych dniach wiosny was witamy i do wspólnej zabawy zapraszamy.

Zielono i wesoło 1

Klasa II przedstawiła program artystyczny o wiośnie. Następnie uczniowie rywalizowali ze sobą w konkursach wiedzy i sprawności. Odbyła się prezentacja wiosennych kwiatów, ptaków, zwierząt. Każda klasa przedstawiła prognozę pogody na wiosnę 2016. w formie wiersza, zagadki, piosenki. Wiele emocji wzbudziły zawody sprawnościowe, a wśród nich: zawody z piórkiem, balonem, żabki skaczące. Na koniec odbył się przemarsz przez naszą miejscowość ze śpiewem i rekwizytami przygotowanymi przez klasę II.

Obchody pierwszego dnia wiosny na stałe wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości naszej szkoły. Dzieci chętnie poznają zwyczaje związane z powitaniem wiosny i pożegnaniem zimy. Chętnie dokonują wyboru wierszy, piosenek, wykonują piękne dekoracje. W czasie uroczystości panowała wspaniała atmosfera, uczniowie świetnie się bawili, brali aktywny udział w tej uroczystości.

Uczniowie klasy II z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Goczałkowie, której opiekunem jest Agnieszka Wawoczna.

Zielono i wesoło 2

Zielono i wesoło 3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *