Ze Świdnicy na Olimpiadę

kolarze

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym w 2016 roku odbędą się w Świdnicy. Najlepsi polscy kolarze będą walczyć o medale na Dolnym Śląsku w dniach 22-26 czerwca.

kolarze

Końcówka czerwca to w kalendarzu Międzynarodowej Unii Kolarskiej termin zarezerwowany na rozegranie krajowych mistrzostw. UCI nie organizuje wówczas żadnych ważniejszych wyścigów, dzięki czemu w mistrzostwach mogą wziąć udział wszyscy najlepsi zawodnicy z Michałem Kwiatkowskim i Rafałem Majką na czele. Mistrzostwa Polski rozpoczną się w środę 22 czerwca od jazdy indywidualnej na czas. Tytułów mistrzowskich w kategorii elity bronić będą Marcin Białobłocki oraz Eugenia Bujak. W sobotę 25 czerwca i w niedzielę 26 czerwca odbędą się wyścigi ze startu wspólnego – przed rokiem w Sobótce złote medale wywalczyli Tomasz Marczyński i Małgorzata Jasińska.

Chcemy z mistrzostw Polski zrobić naprawdę wielkie wydarzenie, wielkie święto kolarskie. Zaczęliśmy to robić w ubiegłym roku w Sobótce. W tym roku zdecydowaliśmy się przenieść zawody do Świdnicy przede wszystkim ze względu na trasę – tłumaczy dyrektor generalny Lang Team Czesław Lang – Mistrzostwa Polski będą swoistymi eliminacjami do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, dlatego chcemy, aby były rozgrywane na trasie odpowiadającej profilem i skalą trudności trasie olimpijskiej. Wspólnie z Andrzejem Piątkiem i osobami odpowiadającymi za przygotowania olimpijskie znaleźliśmy taką trasę właśnie w Świdnicy – dodaje Lang.

Wyścigi ze startu wspólnego będą rozgrywane na rundzie liczącej 37 kilometrów. Miałem okazję oglądać obydwie trasy – tę w Rio i tę w Świdnicy. Profil jest bardzo podobny, to jest bardzo ciężka trasa i trudno się spodziewać, by do mety dojechał cały peleton – mówi Andrzej Piątek, dyrektor sportowy Polskiego Związku Kolarskiego – runda wyścigu elity ze startu wspólnego jest nieco dłuższa niż w Rio, tamta liczy 25 kilometrów. Mamy bardzo poważny, ośmiokilometrowy podjazd Palczyk i dwukilometrowy Złoty Las – dodaje Piątek. Dodajmy, że jazda indywidualna na czas odbędzie się na rundzie 11-kilometrowej.

Mistrzostwa Polski już po raz drugi będą organizowane przez KS Ślęża Sobótka i Lang Team. Dzięki współpracy i zaangażowaniu organizatora Tour de Pologne UCI World Tour Mistrzostwa Polski zyskały profesjonalną oprawę i promocję medialną. To jest naszym celem, aby zawody stały się wielkim wydarzeniem medialnym. Rozmawiamy z Telewizją Polską o transmisjach z wyścigu elity. Mamy kogo pokazywać i chcemy, aby kibice mogli śledzić rywalizację najlepszych kolarzy przygotowujących się do igrzysk w Rio – zapewnia Czesław Lang. Partnerami tegorocznych Mistrzostw Polski są miasto Świdnica oraz Dolny Śląsk.

źródło http://tourdepologne.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *