Ze stadionu do kina!

kibice-1„Miłość bez ustawki” – to tytuł filmu dokumentalnego HBO o miłości kibiców dwóch nienawidzących się klubów – WSK Śląsk i Ruch Chorzów. W rolach głównych – Mariola Zborowska-Kierzkowska i Krzysztof Kierzkowski z Dzierżoniowa.

„Miłość bez ustawki” – to tytuł filmu dokumentalnego HBO o miłości kibiców dwóch nienawidzących się klubów – WSK Śląsk i Ruch Chorzów. W rolach głównych – Mariola Zborowska-Kierzkowska i Krzysztof Kierzkowski z Dzierżoniowa.kibice-1

Zdecydowanie, portal Nasza Klasa miał kluczowy wpływ na ich życie. To dzięki niemu się poznali, dzięki niemu także powstał o nich film dokumentalny. On – kibol z Wrocławia, chuligan, fan Śląska Wrocław, recydywista, osiem lat w więzieniu, ona – kibicka Ruchu Chorzów z Dzierżoniowa, na mecze jeździła z córką. Teoretycznie żadnych punkty wspólnych. Dwa nienawidzące się kluby, spora różnica wieku. A jednak!

– Moje pierwsze wrażenie było nie za ciekawe. Zobaczyłam tatuaż na głowie Krzyśka, jak u Tysona i pomyślałam: Jezu, co za czub! Zawołałam córkę, poradziła, żebym, trzymała go na dystans, bo to na pewno wariat. Na jednym zdjęciu był w kamizelce ratownika medycznego, wystraszyłam się o stan zdrowia ratowanych osób (śmiech). Aż pewnego dnia zadzwonił do mnie. Jego miękki, ciepły głos działał na mnie kojąco, nie pasował do jego wyglądu. Coś zaczęło się we mnie zmieniać. Wciąż słyszałam ten głos i czekałam, by usłyszeć go znowu – wyznaje Mariola Zborowska-Kierzkowska.

Jaką są parą? Mariola, trzynaście lat starsza od ukochanego. Długie blond włosy, srebrny wisiorek Ruchu Chorzów na szyi, mnóstwo energii, milion pomysłów. Krzysiek „Siwy” – kilka tatuaży, herbu klubu, tribal na twarzy, HOOLIGANS WKS ŚLĄSK na głowie, i „Kocham Cię Mariolu” z datą ślubu na prawej ręce. Mariola ma tylko jeden na prawej ręce – „Krzysiu”. To niespodzianka na Walentynki. Zachowują się jak para nastolatków, przytulają się, nieustannie zwracając się do siebie „kochanie”, „skarbie”.

„Miłość bez ustawki” – cztery lata z kamerą

W sobotę, 23 czerwca w Warszawie uroczystą premierę miał film Kamila Króla „Miłość bez ustawki” poświęcony historii Marioli i Krzyśka. Premiera telewizyjna produkcji była w piątek, 29 czerwca o godz. 21.55 na kanale HBO.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *