Zdrowie na talerzu

Po raz IX w dniach 28-29 sierpnia w świdnickim Rynku obędą się targi „Zdrowie ma smak”. 54 wystawców z całej Polski oraz specjalni goście z Czech będą oferować wszystko co dobre i zdrowe. 

Po raz IX w dniach 28-29 sierpnia w świdnickim Rynku obędą się targi „Zdrowie ma smak”. 54 wystawców z całej Polski oraz specjalni goście z Czech będą oferować wszystko co dobre i zdrowe.

 

 

 

Podczas imprezy, którą organizuje powiat świdnicki, będzie można kosztować i kupować produkty tradycyjne, bez chemicznych polepszaczy od lokalnych wytwórców.

Z roku na rok przybywa wystawców chcących zaprezentować swoje produkty na naszych targach. Cieszy nas to i niewątpliwie świadczy o tym, że moda na bycie fit, na zdrowe odżywianie i zdrowy tryb życia dotarła do Polski na dobremówi Piotr Fedorowicz, starosta świdnicki.

Świdnicki Rynek zapełnią stoiska z serami, pieczywem, wędlinami, przyprawami, przetworami owocowo-warzywnymi, olejami, miodami, winami, nalewkami czy miodami pitnymi.

Do udziału i korzystania z dobrodziejstw targów zapraszają też współorganizatorzy – gmina i miasto Świdnica.

Celem targów jest nie tylko pokazanie konsumentom najlepszych produktów, ale też kreowanie pozytywnego wizerunku żywności wytwarzanej w Polsce i nie tylko. Staramy się aby te targi miały jak największą renomę. Cieszy nas, że ta inicjatywa rozwija się z roku na rok i rośnie zainteresowanie zdrową żywnością przez nasze społeczeństwo – dodaje Teresa Mazurek, wójt gminy Świdnica, która współorganizuje targi.

Dbając o zdrowy styl życia i ekologię coraz szersze grono osób poszukuje produktów zdrowych i tradycyjnych. Polscy konsumenci stają się bardziej świadomi tego, czym jest żywność ekologiczna. Rośnie liczba producentów, którzy oferują znakomitej jakości zdrowe wyroby. Udział w kolejnej edycji targów „Zdrowie ma smak”, to doskonała okazja do bezpośredniego kontaktu z takimi właśnie producentami bioproduktów, ekożywności, jak również artykułów tradycyjnych i regionalnych – dodaje Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Na odwiedzających czekać będą także bezpłatne badania (badanie poziomu cukru i cholesterolu we krwi, pomiar ciśnienia tętniczego, badania densytometryczne w kierunku osteoporozy, badania słuchu i ostrości wzroku, spirometria), konsultacje ze specjalistami oraz konkursy sportowo-rekreacyjne.

MM

 

{fcomment}

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *