Zdolne, rozśpiewane świętowały

gmina-jubileusz

gmina-jubileuszSą znakomitymi kucharkami, kultywują tradycje i obrzędy, a na swoim koncie mają już 10 lat oficjalnej współpracy. Okrągły jubileusz obchodziło Koło Gospodyń Wiejskich z Pszenna.

Są znakomitymi kucharkami, kultywują tradycje i obrzędy, a na swoim koncie mają już 10 lat oficjalnej współpracy. Okrągły jubileusz obchodziło Koło Gospodyń Wiejskich z Pszenna.

gmina-jubileusz

Panie realizują pasje, działają na rzecz swojej miejscowości i promują gminę Świdnica. Obecnie KGW w Pszennie liczy 15 aktywnych gospodyń. Przewodniczy im Anna Pawlica. Są znakomitymi kucharkami, serwują dania kuchni pszennowskiej, kultywują tradycje i obrzędy. 3 lata temu założyły także Zespół Śpiewaczy „ A to heca”. Mają za sobą liczne występy w gminie i w powiecie świdnickim. Ich śpiew podobał się mężczyznom, stąd też do zespołu wstąpili panowie. Zespołem kieruje Jolanta Kotowicz, akompaniuje Kazimierz Krawczyk. Podczas sobotnich uroczystości jubileuszowych członkinie koła przyjęły wiele ciepłych słów, serdeczności oraz kwiatów. Władze gminy dziękowały gospodyniom za ich aktywne działanie na rzecz integracji społeczności wiejskiej, kształtowanie tożsamości kulturowej mieszkańców gminy oraz życzyły dalszych sukcesów. Przewodnicząca koła podziękowała wszystkim członkiniom za poświęcany organizacji czas i pracę, a najstarsze członkinie, działające w nim od samego początku, zostały uhonorowane kwiatami, tj. Eugenia Rabka, Stanisława Ożóg, Alicja Wędrychowicz i Anna Pawlica. Jubileuszowa uroczystość była okazją do przypomnienia osiągnięć KGW na przestrzeni 10 lat.

Dalsza część spotkania to towarzyska biesiada. Po obiedzie przy kawie i ciastach rozmawiano o przyszłości koła. Uroczystość odbyła się na świetlicy w Pszennie.

Oprac. mm

 

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *