Zdobyły Opole!

O wielką niespodziankę postarały się siatkarki MKS Polonii Świdnica. W meczu na szczycie II ligi wygrały 3:2 z niepokonanym dotąd AZS Uni Opole. Dla liderek tabeli porażka we własnej hali była olbrzymim szokiem. Tym bardziej, że prowadziły już 2:0!

siatka (11)

AZS Uni Opole – MKS Polonia Świdnica 2:3 (12, 21, -22, -27, -12)
MKS Polonia: Woźniak, Drtuciak,Tomaszewska, Małodobra, Krusiewicz, Gezella, Adamek (libero), oraz Jewiarz, Dunowska, Baran
– Z każdym kolejnym setem zespół się rozkręcał. Dziewczyny zagrały świetnie, nie odpuszczały żadnej piłki – komplementowała swój zespół prezes Polonii, Grażyna Działowska. – Wygraliśmy walecznością, znakomitą grą w obronie i tym, że jako zespół tworzymy monolit. Kolejny raz okazuje się też, że jesteśmy bardzo dobrze przygotowani fizycznie. Po dwóch setach dopiero wchodzimy na obroty, podczas gdy przeciwniczki najchętniej już zeszłyby do szatni – dodawał trener Marek Olczyk.
Każda z zawodniczek dołożyła swoją cegiełkę do końcowego sukcesu, ale te największe w sobotni wieczór dźwignęła Natalia Gezella, której wychodziło niemal wszystko. Gospodarzom natomiast najbardziej spodobała się gra Aleksandry Małodobrej, którą po meczu wyróżnili nagrodą indywidualną.
Po pierwszych dwóch setach trudno było o optymizm i chyba niewiele osób spodziewało się, że mecz potrwa dłużej niż trzy partie. A jednak. Stara siatkarska zasada, że kto nie wygrywa 3:0, przegrywa 2:3, kolejny raz znalazła potwierdzenie. Po wygranej w trzecim secie świdniczanki złapały wiatr w żagle. W czwartej partii świetnie wytrzymały próbę nerwów i wygrały 29:27, a w tie-breaku od początku do końca kontrolowały wynik.
Paradoksalnie po wygranej na boisku lidera biało-zielone spadły w tabeli z drugiego na trzecie miejsce, bo wyprzedziła je Olimpia Jawor, która swój mecz wygrała za trzy punkty. Za tydzień właśnie konfrontacją z ekipą z Jawora MKS Polonia zakończy pierwszą rundę spotkań.

II liga siatkówki kobiet, grupa II
8. kolejka (12-13.11): AZS Uni Opole – MKS Polonia Świdnica 2:3, Olimpia Jawor – Zorza Wodzisław 3:0, Częstochowianka – Sokół 43 Katowice 3:0, Sokół Radzionków – Łaskovia 3:2. Polonia Łaziska pauzowała

9. Sokół 43 Katowice                   7    1    0-0-1-6    5:21
Następna kolejka (19.11): MKS Polonia – Olimpia (sb. 15.30), Sokół 43 Kat. – Sokół Radz., Zorza – Częstochowianka, Polonia – Opole. Łaskovia pauzuje

1 thought on “Zdobyły Opole!

1. Nasza druzyna w meczu z Opolem pokazala charakter i olbrzymia wole walki. Grajac z takim zaangazowaniem i determinacja swidnickie tygrysice moga duzo osiagnac a mecz w najblizsza sobote z Olimpia Jawor zapowiada niezwykle emocje.