Zbuduj robota!

Może będzie wykonywał proste komendy, może będzie zmierzał w ściśle wskazanym kierunku, może będzie wydawał dźwięki? Może! Każdy może sam wymyślić a potem stworzyć osobistego robota. Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy ogłasza zapisy na Warsztaty z Robotyki.

DSCF1055

Pracownia Robotyki, która działa w Młodzieżowym Domu Kultury w Świdnicy, nie boi się stawiać ambitnych planów przed swoimi podopiecznymi. Dzieci najpierw zbudowały latającego drona, a teraz mają szansę skonstruować sztuczną inteligencję. Ta pasja zaraża co raz więcej osób zafascynowanych możliwościami młodych konstruktorów. MDK w Świdnicy pozyskał Invest Park jako partnera projektów, który wspiera także najnowszy edukacyjny pomysł, czyli właśnie Warsztaty z Robotyki.

Na zajęcia zapraszam przede wszystkim uczniów szkół gimnazjalnych, ale również podstawówek z klas 6. Podczas warsztatów każdy z uczestników będzie budował swojego własnego robota, który docelowo ma się poruszać i omijać przeszkody. Roboty będą sterowane za pośrednictwem strony internetowej. Nasza praca obejmie zarówno oprogramowanie jak i samą budowę – wyjaśnia Zbigniew Brożbar, nauczyciel pracowni robotyki w Młodzieżowym Domu Kultury w Świdnicy.

Warsztaty w Pracowni Robotyki odbędą się w drugim tygodniu ferii od poniedziałku do piątku w godzinach od 15.10 do 18.10 w MDK przy ulicy Nauczycielskiej w Świdnicy. Na Warsztaty budowania robotów przewidziano 10 miejsc. Zgłoszenia przyjmowane są mailowo na adres: kontakt@robotyka.swidnica.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń. Planowana jest również 2 edycja zajęć, na które można się także już teraz zapisywać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *