Zbliża się Memoriał Grzegorza Solarza

W trakcie ostatnich kilku tygodni skrupulatnie odkrywane były karty jeśli chodzi o obsadę I Memoriału Piłkarskiego im. Grzegorza Solarza, skierowanego do piłkarzy z rocznika 2006. Efekty działań organizatora imprezy – Miejskiego Klubu Sportowego Polonia-Stal Świdnica są bardzo dobre, a na starcie udało się zgromadzić ciekawy zestaw drużyn, który z pewnością zagwarantuje wysoki poziom sportowy…

Trzydniowy turniej będzie miał rangę imprezy międzynarodowej. Wszystko za sprawą występu drużyny czeskiej. W dniach 1-3 marca na sztucznym boisku Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w akcji zobaczymy zawodników SK Sedlec, klubu położonego w pobliżu stolicy kraju – Pragi. Oprócz tego na starcie zamelduje się 11 polskich zespołów, reprezentujących barwy klubów z aż 6 województw (dolnośląskie, śląskie, wielkopolskie, łódzkie, kujawsko-pomorskie i zachodniopomorskie). Trudno wskazać faworytów, ale z pewnością na uwagę zasługuje obecność reprezentantów Akademii Piłkarskiej Reissa Poznań, zaliczanych do ścisłej krajowej czołówki i odnoszących sukcesy podczas imprez rozgrywanych w Polsce i poza granicami kraju. Bardzo ciekawie zapowiada się udział szkółki słynnego Juventusu Turyn – ekipy Juventus Academy Bydgoszcz. Groźne z pewnością będą Żaki Szczecin (druga drużyna Zachodniopomorskiej Ligi Młodzików), Boruta Zgierz, czy MKS Żory. Broni nie złożą oczywiście Dolnoślązacy, na czele z gospodarzami – MKS-em Polonia-Stal Świdnica (trzecia siła w naszym województwie).

Trener Grzegorz Solarz przez wiele sezonów prowadził biało-zielone grupy, głównie w kategoriach młodzików, trampkarzy i juniorów młodszych. Przez jego “skrzydła przewinęło” się wielu zawodników, którzy do dziś reprezentują barwy Polonii-Stali Świdnica. Dał się poznać jako dobry trener, wychowawca, zaangażowany w swoją pracę. Zmarł w maju 2018 roku w wieku 50 lat, a swoje kolejne mecze rozgrywa już w niebie… Marcowy turniej nie będzie inicjatywą jednoroczną. Zawody dla młodych piłkarzy mają być organizowane cyklicznie, będąc w tym okresie znakomitym przetarciem dla zawodników przed startem wiosennych zmagań ligowych.

(zzz)

Raster

Komplet zespołów 

Akademia Piłkarska Reissa Poznań (województwo wielkopolskie) posiada dostęp do największej bazy szkoleniowej – ponad 90 obiektów treningowych oraz 6 centrów szkoleniowych. Na co dzień poznaniacy z wielkimi sukcesami walczą na arenach piłkarskich niezwykle prestiżowych turniejów w Polsce i poza granicami naszego kraju, a w marcu tego roku swoje umiejętności zaprezentują już przed świdnicką publicznością!

Kania Gostyń (województwo wielkopolskie) rywalizuje o punkty na boiskach I ligi okręgowej OZPN-u Leszno. W roku 2018 gostynianie brali udział w finale turnieju o Puchar Zbigniewa Bońka, będąc zwycięzcami eliminacji w Wielkopolsce.

Żaki Szczecin (województwo zachodniopomorskie) – drużyna, która występuje w I lidze wojewódzkiej młodzika starszego D1 (zachodniopomorskie). Po zakończeniu jesiennych zmagań ligowych zespół uplasował się na znakomitym drugim miejscu, ustępując miejsca jedynie ekstraklasowej Pogoni Szczecin. Zespół wielokrotnie wygrywał lub zajmował czołowe miejsca w turniejach regionalnych i ogólnopolskich (m.in. zwycięstwa w kilkudniowych, ogólnopolskich turniejach HARY Cup w Łodzi i IRAS Cup w Czaplinku).

Juventus Academy Bydgoszcz (województwo kujawsko-pomorskie) – szkółka bazująca na metodologii treningowej opracowanej przez słynny Juventus FC! Chłopcy z Bydgoszczy trenują w większości od 5 lat i przyjadą do nas rocznikiem 2007. Jesienią grając dolnym rocznikiem sięgnęli po mistrzostwo II ligi kujawsko-pomorskiej!

Boruta Zgierz (województwo łódzkie) – nasi goście rywalizują w lidze wojewódzkiej na szczeblu Łódzkiego Związku Piłki Nożnej. Obecnie wykorzystując przerwę w rozgrywkach uczestniczą w turniejach halowych, plasując się w ścisłej czołówce.

MKS Żory (województwo śląskie) – reprezentant Śląskiej Ligi Młodzików, dobrze spisujący się ostatnio w walce o ligowe punkty, a także podczas turniejów rozgrywanych na terenie całego kraju.

SK Sedlec (Czechy) – klub zlokalizowany w pobliżu Pragi. Nasi południowi sąsiedzi zapowiadają walkę z silną koalicją biało-czerwonych drużyn.

Miedź Legnica (województwo dolnośląskie) – drużyna ma za sobą udaną jesień. Najbardziej prestiżowe na Dolnym Śląsku rozgrywki I ligi wojewódzkiej ukończyli na piątej pozycji za dwoma drużynami Śląska Wrocław, Zagłębiem Lubin i naszą Polonią-Stal Świdnica, która finiszowała na trzeciej lokacie.

Górnik Wałbrzych (województwo dolnośląskie) – przedstawiciel II ligi wojewódzkiej młodzików, gdzie uplasował się tuż za podium – na czwartej pozycji. Biało-niebiescy z pewnością powalczą w Świdnicy o korzystny rezultat.

Zjednoczeni Żarów (województwo dolnośląskie) – zespół z powiatu świdnickiego, zwycięzca ligi okręgowej, który wywalczył sobie awans do III ligi wojewódzkiej młodzików. Podopieczni Bartłomieja Czocha udane jesienne występy przeciwko okolicznym zespołom, będę chcieli przełożyć na dobrą grę z ekipami z całego kraju.

Karolina Jaworzyna Śląska (województwo dolnośląskie) – kolejny przedstawiciel powiatu świdnickiego, beniaminek III ligi wojewódzkiej młodzików, prowadzony przez trenera Jakuba Rosiaka, który na swojej zawodniczej drodze miał przyjemność współpracować z patronem świdnickiego turnieju.

MKS Polonia-Stal Świdnica (województwo dolnośląskie) – gospodarze turnieju prowadzeni przez trenera Mariusza Krupczaka. Biało-zieloni z rocznika 2006 na co dzień rywalizują o punkty w I lidze wojewódzkiej młodzików (najlepszej ósemce zespołów na Dolnym Śląsku!). W ostatnio zakończonych rozgrywkach zajęli znakomite trzecie miejsce w naszym województwie, ustępując miejsca jedynie zespołom reprezentującym barwy klubów polskiej ekstraklasy: Śląskowi Wrocław i Zagłębiu Lubin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *