Zawsze Pier(w)si dają radę! (FOTO, WYNIKI)

Panie pokazały moc. Ponad 400 uczestniczek, a na dokładkę jeszcze dwudziestu panów wzięło udział w rekreacyjno-sportowym happeningu „Kobieta w Biegu. Zawsze Pier(w)si. Przy pięknej pogodzie w Parku Centralnym w Świdnicy kolorowa grupa przebiegła 5 kilometrów.

bieg kobiet171

Bieg miał formę rekreacyjną i edukacyjną. Ideą było zwrócenie uwagi na problem nowotworów piersi i sposobów radzenia sobie z chorobą. Dla wielu pań istotny był sam udział, dla innych ważny był jeszcze czas. – Zaczęłam biegać kilka tygodni temu. Jestem dumna, bo przybiegłam  na metę najszybciej z koleżanek – śmiała się na mecie Magda. –  Fantastyczna impreza. Wszystko było świetnie zorganizowane – podkreślała Ania.
W kategorii open równych sobie nie miała Halina Szczęsna-Radzikowska. Druga była Małgorzata Toroń,  a trzecia Daria Szafrańska. Osobne klasyfikacje były dla kobiet powyżej 20, 30, 40 i 50 roku życia. Tak naprawdę jednak wygrały wszystkie. Na pamiątkę pozostały wspomnienia i bardzo bogaty pakiet startowy. Te, które miały więcej szczęścia i wracały do domu z bardzo atrakcyjnymi nagrodami. Tą najbardziej wartościową była kuchenka ufundowana przez firmę Electrolux.
Główne organizatorki świdnickiej edycji Biegu Kobiet: Marzena Michalec (Kobieta w Biegu) i Anna Januszko (Aktywni Pozytywni) nie kryły zadowolenia z udanego debiutu. – Przyjechały do nas panie z całej Polski, a nawet mamy jedną uczestniczkę z Norwegii. Liczymy, że za rok będzie nas jeszcze więcej – mówiły.
Patronat nad biegiem objęła prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, która wzięła udział w rozgrzewkowej zumbie, wraz z biegaczkami przebiegła kilkaset pierwszych metrów, a na koniec dekorowała te najlepsze. – Tak pozytywnej energii dawno już nie czułam. Jestem pełna podziwu dla wszystkich pań, które zmierzyły się przede wszystkim same ze sobą. Najbardziej jednak szacunek należy się paniom 50+. Wszystkie ukończyły bieg! Brawa dla Ani i Marzeny, że wyzwoliły w nas takie pokłady siły i pozytywnego myślenia – dzieliła się wrażeniami z biegu prezydent Świdnicy.

Pełne wyniku można znaleźć TUTAJ

(ram, foto radwer)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *