Zawody w wyciskaniu sztangi w Galerii Świdnickiej

Przed nami Puchar Świdnickiego Dzika – zawody w wyciskaniu sztangi leżąc. Zawodników i kibiców sportów siłowych zapraszamy do Galerii Świdnickiej w sobotę, 28 października.

O puchar walczyć będą zarówno mężczyźni jak i kobiety, rywalizując w siedmiu kategoriach wagowych (do 67,5 kg, do 74 kg, do 82,5 kg, do 93 kg, do 105 kg, do 120 kg, powyżej 120 kg), trzech kategoriach OPEN (Mężczyzn, Kobiet, Weteran +40 lat) oraz dwóch kategoriach specjalnych (Najsilniejszy Świdniczanin, Najsilniejsza Świdniczanka). W kategoriach OPEN o zwycięstwie decydować będą punkty liczone według formuły Wilks’a.

Zawody mają charakter otwarty. Mogą wziąć udział zawodnicy od 14 roku życia za pisemną zgodą rodziców, zawodnicy niezrzeszeni w PZKFiTS, amatorscy uczestnicy siłowni oraz wszyscy chętni. Zapisy będą prowadzone w dniu imprezy od godziny 9.30.

Rozpoczęcie rywalizacji zaplanowane jest na godzinę 12.00. Podczas imprezy odbędą się konkursy dla publiczności, zajęcia sportowe dla dużych i małych prowadzone przez klub Fitness World, a także pokazy akrobatyczne w wykonaniu zawodników klubu MKS Polonia Świdnica.

Honorowy patronat nad imprezą objęła Prezydent Miasta Świdnicy – Beata Moskal-Słaniewska.

Organizator: MKS Polonia Świdnica.

Partnerzy: GALERIA ŚWIDNICKA, FITNESS WORLD, JAKO, ACTIVLAB, FERROS, FITNESS DIETA, Radny Rady Miejskiej w Świdnicy – Krzysztof Grudziński.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *