Zawód florysty w oczach przedszkolaków

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Świdnickie przedszkolaki poznawały zawód florysty. Dowiedziały się, jak pielęgnować kwiaty i jak wyglądają różne kompozycje kwiatowe.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Akcję pod nazwą „Zawód florysty w oczach przedszkolaka” zorganizowała pani Grażyna Zieniuk, właścicielka Studia Florystycznego „Stokrotka” ze Świdnicy. Świdniczanka zaprosiła do swojej kwiaciarni dzieci z pobliskiego Przedszkola Niepublicznego „Promyk”. – Przedszkolaki wraz ze swoimi paniami przychodziły do mnie grupami, tak, aby wszyscy mogli się pomieścić. Były u nas grupy: „Stokrotki”, „Promyczki”, „Leśne Duszki” i „Muszelki” – mówi pani Grażyna Zieniuk i dodaje, że wszystkie dzieciaki okazały się wspaniałymi słuchaczami.

Opowiadałam im o kwiatach ciętych, o roślinach doniczkowych, o zieleni i dodatkach do bukietów, a przede wszystkim mówiłam o zawodzie florysty. Dzieci były zachwycone, kiedy mogły dotknąć roślin czy poczuć ich zapach. Zadawały mnóstwo pytań i często zaskakiwały nimi. Pytały na przykład, jak rosną róże czy dlaczego goździk ma akurat taką nazwę – dodaje florystka i ma nadzieję, że ta wizyta będzie przez najmłodszych zapamiętana na długo. – Być może u niektórych dzieci udało mi się nawet rozbudzić miłość do przyrody. Byłoby fantastycznie…

(BFG)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *