Zatrzymany po pościgu

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali 21-letniego mieszkańca Wałbrzycha, który kierując samochodem osobowym marki BMW nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a następnie uciekał DK-35. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do 5 lat.

W dniu wczorajszym Funkcjonariusze Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji  w Świdnicy oraz Wałbrzycha prowadzili wspólne, zintensyfikowane działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drodze krajowej nr 35.
Świdniccy funkcjonariusze prowadząc działania zarejestrowali na urządzeniu do pomiaru prędkości, że kierujący pojazdem BMW popełnił wykroczenie – przekroczył dozwoloną prędkość. Policjanci nakazali kierującemu zatrzymanie samochodu, używając do tego sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierujący zlekceważył polecenie policji i zaczął uciekać przed patrolem, który podjął pościg oznakowanym radiowozem.  Po zatrzymaniu okazało się , że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania.
Teraz za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.
Policja przypomina:
Od dnia 1 czerwca 2017 r. obowiązują nowe przepisy ruchu drogowego, które zakładają surowe kary dla piratów drogowych. Warto pamiętać, że kary dotyczą nie tylko prowadzenia samochodów, ale wszystkich pojazdów uczestniczących w ruchu drogowym, a więc także: traktorów, ciągników, kombajnów , cystern”
Jazda bez uprawnień – kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdu podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 15 lat.
Niezatrzymanie się do kontroli drogowej na żądanie policji -kto nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, pomimo wydania przez policję polecenia, przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, zatrzymania pojazdu mechanicznego, podlega karze pobawienia wolności o d 3 miesięcy do 5 lat.
 KPP Ś-ca

1 thought on “Zatrzymany po pościgu

  1. Proszę o postawienie fotoradaru w miejscowości Pszenno. Po remoncie drogi to nie idzie przejść na drugą stronę ulicy po pasach. Jadąc z górki od strony Wrocławia do Świdnicy przez Pszenno jest szkoła i przedszkole. Jak się zacznie rok szkolny to będzie policja. Pytanie co potem bo samochody gnają jak szalone. W Marcinowicach jest fotoradar i rozwiązało to problem przekraczani prędkości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *