Zatrzymany po pościgu

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali 30-letniego mieszkańca Strzegomia, który kierując samochodem osobowym marki VW Passat nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a następnie uciekał ulicami Strzegomia. Podróż swoją zakończył wjeżdżając w ogrodzenie jednej z posesji w gminie Strzegom. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Strzegomiu patrolując rejon miasta zauważyli  pojazd VW Passat, w  związku z uzyskaną wcześniej wiedzą, że pojazdem tym może poruszać się kierujący bez uprawnień, nakazali mu zatrzymanie samochodu, używając do tego sygnałów świetlnych i dźwiękowych.
Kierujący zlekceważył polecenie policji i rozpoczął ucieczkę przed patrolem, który podjął pościg oznakowanym radiowozem z włączonymi sygnałami pojazdu uprzywilejowanego. 30-letni kierujący uciekał ulicami Strzegomia, a swoją podróż zakończył wjeżdżając w ogrodzenie jednej z posesji gminy Strzegom.  Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania, gdyż zostały mu cofnięte.
Teraz za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.
źródło KPP Świdnica

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *